Соцмережа "ВКонтакте" відклала IPO на невизначений термін

IPO найбільшої російської соціальної мережі "ВКонтакте" відкладено на невизначений термін після розміщення Facebook, написав у Twitter засновник російської компанії Павло Дуров, що отримав право голосувати акціями одного з найбільших акціонерів компанії.

IPO найбільшої російської соціальної мережі "ВКонтакте" відкладено на невизначений термін після розміщення Facebook, написав у Twitter засновник російської компанії Павло Дуров, що отримав право голосувати акціями одного з найбільших акціонерів компанії, передає Reuters.

"IPO FB зруйнувало віру багатьох приватних інвесторів в соціальні мережі, і IPO VK ("ВКонтакте") відкладено на невизначений термін", - написав він.

Приблизно рік тому повідомляло агентство Bloomberg з посиланням на неназвані джерела, що "ВКонтакте" веде переговори з банками про потенційне розміщення. Одним з акціонерів "ВКонтакте" є група Mail.ru. Їй належить 39,99% акцій мережі.

У січні 2012 р. Дуров підтвердив намір вийти на IPO в 2012 або в 2013 р., а перед цим продати близько 3% акцій компанії приватному інвестору.

В понеділок увечері "ВКонтакте" повідомила, що Mail.ru передає Дурову довіреність на голосування своїм пакетом акцій в компанії VK.Com Ltd. "ВКонтакте" і Mail.ru Group, залишаючись незалежними в управлінні компаніями, мають ряд загальних проблем і завдань, які потрібно вирішувати спільно", - заявив Дуров, чиї слова наведені в повідомленні.

У минулому менеджмент Mail.ru заявляв про бажання довести частку у "ВКонтакте" до контрольної, що викликало публічну негативну реакцію Дурова.

Нагадаємо, раніше в ході IPO американська соцмережа Facebook розмістила на біржі NASDAQ 421,2 млн акцій (180 млн запропонувала сама компанія та 241 млн 233 тис. 615 паперів - її акціонери). Ціна розміщення Facebook склала 38 дол./акція, що є верхньою межею діапазону, встановленого 15 травня 2012 р. на рівні 34-38 дол./акція. Акціонери залучили понад 16 млрд дол. Це стало найбільшим IPO в секторі IT за всю історію. Ринкова вартість Facebook на момент IPO склала 104 млрд дол.

Публічний дебют Facebook 18 травня пройшов з ускладненнями, а після першого дня торгів котирування і зовсім обвалилися. Торги п'ятниці папери завершили на позначці 31,91 дол. - на 16% нижче ціни розміщення. Аналітики та інвестори намагаються зрозуміти, чому найбільше технологічне IPO обернулася катастрофою.

У США вже було подано кілька колективних позовів проти Facebook з обвинуваченням у приховуванні значимої інформації перед IPO. The Wall Street Journal пише, що банки - співорганізатори IPO Facebook (Goldman Sachs і JP Morgan) паралельно з виведенням компанії на біржу давали її акції позику шортселлерам, що сприяло падіння котирувань Facebook. Вони грали не тільки проти клієнтів, але і проти провідного андеррайтера IPO Morgan Stanley, який у перший день торгів утримував акції Facebook від падіння.

Після IPO Facebook все частіше стали лунати голоси тих, хто спочатку скептично оцінює перспективи бізнесу соціальних мереж, називаючи їх акції переоціненими.

Facebook - одна з найпопулярніших соціальних мереж в світі, в ній зареєстровано більше 900 млн людей. Штаб-квартира компанії розташована в Менло-Парку (Каліфорнія). Кількість активних користувачів Facebook, які хоча б раз на місяць заходять в свій аккаунт, становить не менше 845 млн осіб. Очікується, що в 2012 р. кількість активних користувачів Facebook досягне більше 1 млрд.

"ВКонтакте" - найбільша в Рунеті соціальна мережа, другий по популярності сайт на території Білорусії, третій - в Україні, шостий - у Казахстані, 60-й у світі. Ресурс спочатку позиціонував себе як соціальна мережа студентів і випускників російських вузів. За даними на січень 2012 р. щоденна аудиторія "ВКонтакте" - понад 35 млн осіб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся