ua en ru

Сотні тисяч ізраїльтян мітингують за полегшення життя середнього класу

Автор: RBC.UA
По всій країні сотні тисяч ізраїльтян вийшли на "Марш мільйона" - акцію протесту проти високих цін та соціальної несправедливості, вимагаючи полегшити життя середнього класу, передає BBC.

По всій країні сотні тисяч ізраїльтян вийшли на "Марш мільйона" - акцію протесту проти високих цін та соціальної несправедливості, вимагаючи полегшити життя середнього класу, передає BBC.

"Найбільш масштабною, як і планувалося, стала акція в Тель-Авіві. Демонстрації також пройшли в Єрусалимі, Хайфі, Ейлаті і багатьох інших містах", - йдеться в повідомленні.

"Марш мільйона" став кульмінацією сезону соціальних демонстрацій в Ізраїлі. Його організатори вимагають, зокрема, знизити ціни на житло, податки, а також забезпечити безкоштовну освіту.

Вже після погіршення відносин з Єгиптом і Палестиною, що було викликане збройним конфліктом і загибеллю декількох ізраїльтян і єгипетських прикордонників, до вимоги маніфестантів додалися вимоги врегулювати конфлікт з палестинськими активістами, що призвів до смерті їхніх співвітчизників.

Уряд країни на чолі з прем'єр-міністром Беньяміном Нетаньяху пообіцяв сформувати комісію, яка повинна оцінити необхідність економічних реформ.

Заворушення в Ізраїлі тривають вже майже 2 місяці. Їх навряд чи можна асоціювати з народними повстаннями в країнах Північної Африки та Близького Сходу, але відгомін цих подій в ізраїльських заворушеннях все ж можна побачити.

Слід зазначити, що кількість мітингувальників у кінці серпня набагато нижче, ніж 300 тис., які мітингували на початку страйків у липні. Місцеві ЗМІ відзначають, що з кожними вихідними кількість демонстрантів неухильно зменшується.

Раніше більшість протестуючих в м. Тель-Авіві - це були молоді люди від 25 до 35 років з середнім місячним доходом від 4 до 9 тис. шекелів, тобто ті, кого в Ізраїлі прийнято асоціювати із середнім класом. Хоча в цілому, в акціях соціального протесту беруть участь найширші верстви населення Ізраїлю, що вимагають підвищення рівня життя. Серед учасників мітингів релігійні ортодокси становили меншість.

Демонстрації вже стали найбільш відчутним ударом по кабінету міністрів прем'єра Беньяміна Натаньяху. За результатами опитування, діями влади незадоволені 54% населення, 87% підтримують дії протестувальників і вважають, що ті роблять правильно.

"Слова прем'єра не говорять нам нічого, ми продовжимо протести до тих пір, поки уряд не покаже реальне прагнення вирішити наші проблеми", - заявляла під час серпневих виступів один з лідерів демонстрантів Став Шафір у відповідь на заяву глави держави про те, що заходи по розширенню будівництва і податковим послабленням вже на підході.

Раніше Біньямін Нетаньяху перервав свою поїздку до Польщі, і запропонував учасникам мітингів проект реформ у соціальній сфері. Однак протестувальники не погодилися з його пропозиціями.

Зі свого боку міністр фінансів Ізраїлю Юваль Штайніц раніше розкритикував місцеву опозицію, яка проводила масові демонстрації. Він попередив, що вимоги мітингувальників, пов'язані зі зниженням цін, "штовхають країну до анархії і можуть привести країну до економічної кризи, подібної на той, який переживають США, а також деякі країни в Європі".

Він також відкинув заклик протестуючих, які вимагають, щоб влада зупинили лідерів галузей економіки, яких вони звинувачують у завищенні цін на споживчі товари та послуги. "Ми не розлучимося з нашими принципами. Ми не збираємося створювати анархію тут", - заявив Штайніц.