ua en ru

Склад коаліції "Стабільність і реформи" опублікований в "Голосі України"

Автор: RBC.UA
У офіційному виданні Верховної Ради (ВР) "Голосі України" сьогодні опублікований склад коаліції "Стабільність і реформи".

У офіційному виданні Верховної Ради (ВР) "Голосі України" сьогодні опублікований склад коаліції "Стабільність і реформи".

До складу коаліції окрім фракції Партії регіонів, Компартії і Блоку Литвина, увійшли також шість народних депутатів від БЮТ, шість народних депутатів від блоку "Наша Україна - Народна самооборона" і чотири позафракційні депутати: Барвіненко Віталій, Богославська Інна, Бут Юрій, Довгий Станіслав, Задірко Геннадій, Каплієнко Володимир, Кисельов Василь, Омельченко Олександр, Палиця Ігор, Плющ Іван, Полунєєв Юрій, Поляченко Володимир, Рибаков Ігор, Савченко Ігор, Чорновіл Тарас, Черпицький Олег.

Відзначимо, 11 березня ц.р. голова ВР України Володимир Литвин оголосив про формування коаліції "Стабільність і реформи". До коаліції увійшли 235 депутатів.

Раніше фракція НУ-НС офіційно оголосила, що буде в опозиції до новоствореної коаліції. БЮТ також заявив офіційно про перехід в жорстку опозицію до нової коаліції і призвав інші сили приєднатися. У свою чергу лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що уряд на чолі з Миколою Азаровим і коаліція "Стабільність і реформи" створені незаконно. За її словами, уряд сформований з олігархів, які розподілять фінансові потоки і стратегічні об'єкти для тіньової приватизації.

Як повідомлялося, закон "Про внесення змін до закону України "Про регламент Верховної Ради України" був опублікований 11 березня ц.р. в офіційному виданні "Голос Україна". Згідно з законом, коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді - це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій і на принципах, встановлених Конституцією України і цим Регламентом, об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, в яке входять більшість народних депутатів від конституційного складу ВР. Коаліція формується після проведення депутатськими фракціями консультацій, після цього укладається угода про коаліцію, в якій фіксується узгодження політичних позицій. До коаліційної угоди додається список народних депутатів, які сформували коаліцію з особистими підписами народних депутатів.

Нагадаємо, 10 березня ц.р. Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про регламент Верховної Ради України". 9 березня ВР прийняла в цілому закон "Про затвердження змін в ст. 61 закону України "Про регламент Верховної Ради України" (щодо порядку утворення коаліції депутатських фракцій)".