ru ua

Сомалійські пірати захопили судно в Аденській затоці

Автор: RBC.UA
В Аденській затоці сомалійські пірати захопили корабель під панамським прапором. Екіпаж судна водотоннажністю понад 15 тис. т складається з 24 осіб - громадян Єгипту, Пакистану, Бангладеш та Гани.

В Аденській затоці сомалійські пірати захопили корабель під панамським прапором, повідомляє ВВС. Екіпаж судна водотоннажністю понад 15 тис. т складається з 24 осіб - громадян Єгипту, Пакистану, Бангладеш та Гани.

Про те, який вантаж перевозило судно, не повідомляється.

Нагадаємо, британське судно St.James Park, на борту якого перебували 2 українців, 13 травня було звільнене з полону сомалійських піратів. 28 грудня 2009 р. в Аденській затоці танкер з вантажем хімікатів - St.James Park, що прямував під прапором Великобританії з Іспанії до Таїланду був захоплений. Як повідомив офіційний представник Східноафриканської мореплавної асоціації, танкер послав сигнал лиха, після чого змінив курс і попрямував у бік узбережжя Сомалі. Пізніше стало відомо, що серед членів інтернаціональної команди St.James Park, що складається з 26 осіб, є двоє громадян України.

У Департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ України в середині травня заявили, що продовжують тримати на контролі ситуацію, пов'язану із захопленням сомалійськими піратами кораблів, на борту яких є громадяни України.

Зокрема відзначалось, що на суднах Asian Glory і Fregia, на борту яких знаходяться відповідно 10 та 2 громадян України, є достатня кількість продуктів харчування та питної води. Також в МЗС повідомили, що власник балкера Eleni P очікує контакту з піратами Сомалі. Балкер був захоплений 12 травня цього року. Екіпаж налічує 23 людини, із яких один - громадянин України.

Останнім часом почастішали атаки піратів, незважаючи на присутність кораблів патрульної місії Євросоюзу. Представники антипіратській місії відзначають, що акваторія занадто велика для того, щоб її можна було ефективно патрулювати.

У Сомалі з 1991 р. фактично відсутня центральна влада. Країна розділена на кілька частин кримінальними кланами. На цьому тлі піратство стало єдиним прибутковим бізнесом для населення країни.

Нагадаємо, кількість нападів морських піратів на судна зросла в 2009 р. на 39% - до 406 випадків, це найвищий показник за останні 6 років. Всього у 2009 р. в світі були захоплено 49 суден з 1 тис. 52 членами екіпажу, при цьому серед членів екіпажу були і жертви: за рік загинули 8 людей, 68 отримали поранення.