ua en ru

Сомалійські пірати захопили сінгапурський танкер з українцями на борту

Автор: RBC.UA
Біля берегів Кенії сомалійські пірати захопили танкер зі скрапленим газом під прапором Сінгапуру, екіпаж якого складається з 17 осіб, у тому числі 2 громадянина України.

Біля берегів Кенії сомалійські пірати захопили танкер зі скрапленим газом під прапором Сінгапуру, екіпаж якого складається з 17 осіб, у тому числі 2 громадянина України, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Танкер прямував за маршрутом Малайзія - Сейшели. Поки немає інформації про те, чи почалися переговори з владою Сінгапуру про звільнення моряків, а також чи зажадали пірати викуп.

У складі екіпажу перебуває 17 людей, серед них 1 громадянин Німеччини (капітан), 2 громадян України та 14 громадян Філіппін, повідомляє "Морський бюлетень" з посиланням на EU NAVFOR.

Нагадаємо, 9 жовтня ц.р. сомалійські пірати захопили південнокорейський риболовецький траулер з 43 моряками на борту. Судно водотоннажністю 241 т було захоплене біля берегів Кенії.

Раніше, 11 жовтня сомалійські пірати захопили японське вантажне судно Izumi з 20 членами екіпажу на борту. Захоплене судно йшло під прапором Панами.

25 вересня сомалійські пірати захопили вантажне судно, що було під прапором Панами з 12 громадянами України на борту. Інцидент стався в Індійському морі приблизно в 1,7 тис. км від сомалійського портового міста Ейль, в межах національних морських кордонів. Воно пройшло через Аденську затоку і слідувало в напрямку острова Маврикій. На борту судна вантажопідйомністю 4,3 тис. т перебували металоконструкції.

У 2008 р. Євросоюз почав операцію "Атланта" - першу колективну міжнародну акцію боротьби з піратами біля берегів Сомалі. У тісній координації з учасниками операції діють і військово-морські сили окремих країн. У загальній складності в рамках "Атланти" задіяні військово-морські сили 20 країн.

Відзначимо, африканська держава Сомалі розташована на вході в Аденську затоку, що сполучає Червоне море і Індійський океан, а тому що є одним з найбільш завантажених морських шляхів на планеті. З 1991 р. - з моменту повалення режиму президента Сіада Барре - Сомалі не має централізованого уряду, держава поділена на кілька областей, де правлять різні злочинні і екстремістські угруповання. На цьому фоні в країні процвітають піратство та викрадення людей.

Відзначимо, що кількість нападів морських піратів на судна в світі виросла в 2009 р. на 39% - до 406 випадків, що є найвищим показником за останні 6 років. Безперечне лідерство за кількістю атак при цьому належить сомалійським піратам, на яких припадає більше половини спроб захоплень суден у світі.

Експерти пов'язують зростання нападів сомалійських піратів з фактичною відсутністю повноцінної влади в країні і повним беззаконням. Крім того, за повернення суден пірати зазвичай отримують викуп, часто доходить до декількох мільйонів доларів, що стимулює їх продовжувати свій "бізнес".

Всього у 2009 р. в світі було захоплено 49 суден з 1 тис. 52 членами екіпажу, при цьому серед членів екіпажу були і жертви: за рік загинули 8 людей, 68 отримали поранення. 217 спроб захоплення суден за рік зробили сомалійські пірати. Небезпечні і їх нігерійські колеги, які атакували 28 суден. У Південній Америці було зафіксовано 37 випадків піратства. 17 атак припадає на Бангладеш, 13 було скоєно в Південно-Китайському морі, ще 9 - у Сингапурському протоці.