Сомалійські пірати захопили німецьке судно з вісьмома моряками на борту

Сомалійські пірати захопили німецьке вантажне судно EMS River, що йшло під прапором Антігуа і Барбуда, з вісьмома членами екіпажу на борту. Серед моряків один громадянин Румунії та семеро філіппінців.

Сомалійські пірати захопили німецьке вантажне судно EMS River, що йшло під прапором Антігуа і Барбуда, з вісьмома членами екіпажу на борту. Серед моряків один громадянин Румунії та семеро філіппінців, передає РБК.

Як повідомляється в матеріалах європейської антипіратської місії (EU NAVFOR), атака на суховантаж відбулася ще напередодні - 27 грудня 2010 р. приблизно в 175 морських милях (320 км) на північний схід від берегів Омана. Також стало відомо, що суховантаж прямував з Об'єднаних Арабських Еміратів в один з грецьких портів.

Важливо відзначити, що на момент атаки на EMS River поблизу знаходився захоплений ще в липні 2010 р. танкер Motivator. Таким чином, стає можливим простежити стратегію, якої дотримуються сомалійські пірати, використовуючи великі судна в якості плавучих баз, з яких невеликі бригади на моторних човнах здійснюють свої рейди.

В даний час командування антипіратської місії стежить за ситуацією, очікуючи подальшого розвитку подій.

Нагадаємо, у 2008 р. Євросоюз почав операцію "Атланта" - першу колективну міжнародну акцію боротьби з піратами біля берегів Сомалі. У загальній складності в рамках "Атланти" задіяні ВМС 20 країн.

З 1991 р. в Сомалі відсутня централізована влада, країна фактично поділена на декілька областей, якими правлять кримінальні клани. На цьому фоні в країні процвітають піратство та викрадення людей з метою викупу. Загальна кількість моряків, що знаходяться в заручниках на кінець грудня 2010 р. становить 609 осіб з 26 суден.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Евросоюз
On Top