Зі столичного заводу "Радикал" вивезено 4,4 т хлорорганічних відходів
З київського заводу "Радикал" вивезено 4,4 т хлорорганічних відходів, які планується утилізувати в Польщі. Про це журналістам заявив представник компанії ТОВ "С.І. груп консорт лтд", яка займається транспортуванням та утилізацією відходів, Олександр Бучер, передає кореспондент РБК-Україна.
"Сьогодні вивезено 4,4 т ... Всього буде вивезено близько 50 т", - заявив Бучер. За його словами, решта 45,6 т будуть вивезені до кінця поточного року.
Читайте також: Переробка ртуті заводу "Радикал" українськими підприємствами буде коштувати близько 150 млн грн
Представник компанії відзначив, що перша частина відходів буде доставлена в пункт призначення в Польщі протягом тижня. Також Бучер повідомив, що транспортування однієї тонни хлорорганічних відходів коштує близько 22,5 тис. грн.
Екологічно безпечне збирання, знешкодження і захоронення ртутьвмісних відходів ВАТ "Радикал" розпочнеться в 2013 р. Фінансування цих робіт буде здійснюватися за рахунок державних бюджетних коштів, у відповідності до Загальнодержавної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 рр. Обсяг фінансування складає 134 млн грн. Проте, за словами Голубченка, коштів може знадобитися більше і сума буде переглянута.
Читайте також: Україну давно пора позбавити від токсичних відходів, - лідер партії "Зелені" Олександр Прогнімак
Начальник Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики Людмила Денисюк розповіла, що основними джерелами забруднення навколишнього природного середовища на території підприємства наразі залишаються цех електролізу, склад солерозчинника та шламонакопичувачі. Забруднені ртуттю будівельні конструкції та підлога цеху електролізу потребують демонтажу та вивезення на термічну демеркуризацію. За попередніми розрахунками, загальна маса відходів, яку планується відправити на демеркуризацію, складає орієнтовно 130 тис. т.
Зазначимо, завод "Радикал" до 1996 р. був монополістом з виробництва в Україні деяких синтетичних матеріалів, зокрема пінополіуретан, бертолетової солі, хімічних засобів для захисту рослин. 15 липня 1996 підприємство завершило свою виробничу діяльність. Залишки хімічних речовин не були вивезені з підприємства.