З наступного року автобуси в Україні обладнають ременями безпеки

У Міністерстві інфраструктури України хочуть обладнати громадський транспорт ременями безпеки. У Мінінфраструктури планують обладнати автобуси ременями безпеки вже з 1 січня 2013 року.

У Міністерстві інфраструктури України хочуть обладнати громадський транспорт ременями безпеки. У Мінінфраструктури планують обладнати автобуси ременями безпеки вже з 1 січня 2013 року.

Як повідомляє прес-служба Мінінфраструктури, у відомстві зараз працюють над рядом змін до законодавства. За словами голови Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті Євгена Пронченка, ременями безпеки обладнують в першу чергу автобуси, які курсують на далекомагістральних напрямках, а особливо ті, що рухаються швидкісними трасами. Також розглянуть питання про обмеження швидкості для такого транспорту.

Вже з 1 січня 2013 р. перевагу на конкурсах з надання маршрутів будуть віддавати тим перевізникам, чиї автобуси обладнані ременями безпеки. А вже з початку 2014 р. ця норма буде обов'язковою для всіх перевізників. Як пояснили в прес-службі Мініфраструктури, у відомстві розуміють, що до початку року не всі перевізники встигнуть переобладнати свої автобуси, проте перевага на конкурсах буде на боці тих, у кого в салонах будуть ремені безпеки. А вже з 2014 р. переобладнати транспорт зобов'яжуть всіх перевізників.

За даними Мініфраструктури, повний комплект ременів безпеки на один автобус місткістю 20-30 пасажирів буде коштувати орієнтовно 2 тис. грн.

Деякі вітчизняні виробники громадського транспорту вже заявляли про те, що в найближчому майбутньому будуть випускати автобуси укомплектовані ременями безпеки.

Зазначимо, що пасажири пристібаються в автобусах у багатьох країнах світу. В Ізраїлі Вас можуть оштрафувати, якщо в громадському транспорті, Ви не пристебнулися. У Німеччині, де система громадського транспорту вважється однією з найкращих, автобуси також обладнані ременями безпеки. Також планують ввести таку норму в Росії. 

Нагадаємо також, що наступного року як обов'язкова вимога має бути введене використання тахографів на міжміських автобусних маршрутах. Передбачається, що встановлення тахографів дозволить удосконалити контроль за безпекою перевезень на міжміських автобусних маршрутах. Раніше введення тахографів пропонувалося здійснювати поступово: на маршрутах від 150 до 500 км - з 1 червня 2012 р., а з 1 червня 2013 р. - від 50 до 150 км.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top