ua en ru

Смерть Уго Чавеса: Тіло Президента Венесуели поміщене в Музей революції (фото)

Автор: RBC.UA
У Каракасі тіло померлого 5 березня ц.р. Президента Венесуели Уго Чавеса поміщено в Музей революції. До місця постійного перебування останки колишнього лідера держави були доставлені траурною процесією з Військової академії, де знаходилися під час семиденного трауру, оголошеного після смерті Чавеса. У траурній церемонії брали участь рідні венесуельського лідера і виконуючий обов'язки Президента і "наступник" Чавеса - Ніколас Мадуро.

У Каракасі тіло померлого 5 березня ц.р. Президента Венесуели Уго Чавеса (на фото) поміщено в Музей революції. До місця постійного перебування останки колишнього лідера держави були доставлені траурною процесією з Військової академії, де знаходилися під час семиденного трауру, оголошеного після смерті Чавеса. У траурній церемонії брали участь рідні венесуельського лідера і виконуючий обов'язки Президента і "наступник" Чавеса - Ніколас Мадуро.

Тіло Президента було поміщене в саркофаг з чорного мармуру, який знаходиться в поглибленні круглої форми в одному із залів Музею революції.

Зараз подальша доля останків Чавеса залишається невідомою. Раніше повідомлялося, що уряд Венесуели розглядав варіант бальзамування Чавеса, проте пізніше від цієї ініціативи довелося відмовитися, оскільки не були дотримані умови. Проте зберігаються варіанти похоронів колишнього Президента в Національному Пантеоні Венесуели і в його рідному місті Сабанета. Для похоронів в Національному Пантеоні потрібні зміни Конституції країни, оскільки, за діючими правилами, там можуть упокоїтися венесуельці через 25 років після їхньої смерті.

Читайте також: Тіло Уго Чавеса буде забальзамоване і виставлене в Музеї революції (фото, відео)

Нагадаємо, Уго Чавес, що правив країною з 1999 р., помер 5 березня після тривалої хвороби. Він був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення. У своєму останньому зверненні до нації перед від'їздом в кубинську клініку для лікування злоякісної пухлини в грудні 2012 р. Чавес оголосив, що у випадку якщо процедури не принесуть успіху бажає бачити своїм приймачем саме Мадуро.

Фотогалерею дивіться ТУТ

Позачергові вибори Президента Венесуели відбудуться 14 квітня. Про це оголосила Національна виборча рада. Найближчим часом рада оповістить програму проведення виборів, а також умови виборчої кампанії і систему контролю виборчого процесу.

Читайте також: Тіло Уго Чавеса забальзамувати не вдасться, - експерти

Очікується, що Ніколас Мадуро піде на вибори від правлячої партії. Його основним суперником буде лідер опозиції Енріке Капрілес. 40-річний Капрілес є губернатором провінції Міранда і належить до партії "Правосуддя перш за все". Восени 2012 р. він програв виборчу кампанію нині покійному Уго Чавесу. Останні опитування громадської думки показують, що за Мадуро готові віддати свої голоси 50% венесуельців, а за Капрілеса - 36%.