ua en ru

Смерть Бориса Березовського: Близькі олігарха заявляють про вбивство (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Колишній заступник гендиректора "Аерофлоту" і друг Бориса Березовського Микола Глушков висунув свою версію загибелі олігарха. Знайомий бізнесмена припустив, що олігарха могли задушити.

Колишній заступник гендиректора "Аерофлоту" і друг Бориса Березовського (на фото) Микола Глушков висунув свою версію загибелі олігарха. Знайомий бізнесмена припустив, що олігарха могли задушити, про це він заявив в інтерв'ю газеті Guardian.

Колишня дружина Березовського Галина, допущена поліцейськими на місце загибелі чоловіка, нібито виявила поряд з тілом підозрілий шарф, відзначає газета.

"Бориса задушили. Або він зробив це сам, або йому хтось допоміг. Я не вірю, що це було самогубство. Це не була звичайна смерть", - робить висновок Глушков.

Фотогалерея "Життєвий шлях Бориса Березовського"

Британські журналісти привели свідчення обслуговуючого персоналу олігарха. Як виявилось, один з членів персоналу не бачив свого боса протягом 11 годин. Після того, як слуга уломився у ванну кімнату, замкнуту зсередини, він виявив бездиханне тіло шефа. На той момент слуга був єдиною людиною, хто знаходився в будинку.

Читайте також: Помер Борис Березовський (фото, відео)

Спочатку висловлювалася версія про суїцид Березовського, проте його близькі знайомі категорично відкидають подібне припущення. Після з'явилася версія про серцевий напад, адже олігарх страждав проблемами із здоров'ям. Припущення про можливе отруєння радіоактивними речовинами або отрутою було спростоване криміналістами за підсумками експертизи.

Близькі олігарха указували, що після поразки в суді від Романа Абрамовича олігарх впав у депресію. Саме на це звертають увагу поліцейські, які в даний час вибудовують картину останніх днів життя бізнесмена і намагаються зрозуміти його душевний стан. У британській поліції категорично заперечують версію про насильницький характер смерті олігарха.

Читайте також: В інтерв'ю напередодні своєї смерті Березовський заявив, що втратив "сенс життя"

Guardian відзначає, що це вже друга загадкова смерть олігархів з СРСР за останній рік. Раніше під час пробіжки помер Олександр Перепиличний, і причина смерті так і не була встановлена. Глушков на початку 1990-х рр. займав посаду заступника гендиректора, після - гендиректора департаменту АТ "АвтоВАЗ". У 1996 р. зайняв посаду заступника гендиректора "Аерофлоту". У 1999 р. був залучений до слідства у справі авіакомпанії разом з Березовським.

Читайте також: Британські правоохоронні органи підтвердили смерть Березовського

У грудні 2000 р. Глушкова заарештували, звинувативши в шахрайстві, розкраданні валютних коштів і відмиванні грошей, проте в 2004 р. суд виправдав бізнесмена по деяких епізодах. З урахуванням проведеного в ув'язненні терміну чоловік був звільнений у залі суду. Потім підприємець перебрався на постійне проживання до Лондона, де вже проживав Березовський.