ru ua

Смерть Березовського наступила в результаті повішення (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Опальний російський олігарх, колишній радник керівника Адміністрації Президента РФ, екс-депутат Державної Думи Борис Березовський наклав на себе руки вранці 23 березня в маєтку в Ескоті, повісившись у ванній кімнаті. Про це свідчать результати розтину, проведеного патологоанатомами.

Опальний російський олігарх, колишній радник керівника Адміністрації Президента РФ, екс-депутат Державної Думи Борис Березовський (на фото) наклав на себе руки вранці 23 березня в маєтку в Ескоті, повісившись у ванній кімнаті. Про це свідчать результати розтину, проведеного патологоанатомами, повідомляється на сайті поліцейського управління Темзи.

Експерти не виявили ніяких слідів насильницької смерті. Фахівці мають намір також завершити токсикологічну експертизу, на це піде декілька тижнів. Завтра завершиться формальний процес ідентифікації загиблого.

Обстеження будинку в м. Ескот співробітниками відділу судової медицини продовжиться найближчим часом. Поліцейський кордон навколо маєтку Березовського буде знятий після завершення слідчих заходів в маєтку підприємця.

Читайте також: Борис Березовський страждав від клінічної депресії, - ЗМІ (відео, фото)

Британські ЗМІ детально прокоментували хід розслідування обставин кончини опального олігарха. Газета Guardian відзначає, що поліція поставила крапку в інсинуаціях про те, що бізнесмен міг стати жертвою замаху. Олігарх закрився у ванній кімнаті, його тіло виявив охоронець, поряд з трупом був знайдений шарф, на якому, ймовірно, повісився підприємець. Газета приводить заяви друзів і знайомих олігарха, підтверджуючі версію про те, що бізнесмен впав у глибоку депресію.

Фотогалерея "Життєвий шлях Бориса Березовського"

Газета The Telegraph приводить свідчення людини, що виявила тіло опального олігарха. За словами охоронця, він залишив бізнесмена наодинці близько 10:00 в суботу, щоб виконати низку доручень. Назад в маєток охоронець повернувся до 15:00. Охоронця насторожила кількість пропущених дзвінків, на які бізнесмен не відповів. Чоловік зламав двері ванни, де виявив загиблого олігарха. Охоронець негайно викликав фельдшера, який констатував смерть олігарха. Бізнесмен не залишив після себе передсмертної записки.

Читайте також: Смерть Бориса Березовського - близькі олігарха заявляють про вбивство (фото, відео)

Незабаром до маєтку прибув друг Березовського Юлій Дубов, який довго розмовляв з охоронцем.

Депутат Держдуми від фракції "Єдина Росія" Олександр Хінштейн вже прокоментував версію британської поліції. "Якщо заява Скотленд-ярду про асфіксію Березовського - правда, життя його закінчилося зовсім безславно. У вбивство не повірю ніколи", - заявив єдинорос.

Час і місце похоронів опального олігарха поки не визначені.

Читайте також: ФБР спростувало інформацію про затримання Абрамовича (відео)

Нагадаємо, російських олігарх Борис Березовський помер 23 березня 2013 р. Близькі друзі олігарха заявляли про вбивство. Вчора в ЗМІ пройшов слух про затримання співробітниками ФБР іншого олігарха - Романа Абрамовича - нібито причетного до смерті Березовського, проте ФБР ці чутки спростувало.

Зазначимо, як повідомляє видання "Комерсант-Україна", в Росії не мають наміру припиняти діяльність щодо вилучення за кордоном і повернення в РФ активів і грошових коштів Бориса Березовського. Про це вчора заявили представники генпрокуратури РФ і влада Самарської області. Мова йде про відшкодування багатомільйонного збитку, виявленого в рамках кримінальних справ.

Борис Березовський на батьківщині був фігурантом декількох кримінальних справ, в рамках яких були винесені різні забезпечувальні заходи. Вчора заступник генпрокурора РФ Олександр Звягинцев роз'яснив позицію свого відомства. За його словами, смерть обвинуваченого, а по деяких справах і вже засудженого бізнесмена не змінить наміру генпрокуратури РФ по арешту активів і грошових коштів політемігранта. Як нагадали у відомстві, бізнесмен "був залучений як обвинувачений в здійсненні низки тяжких економічних злочинів, здійснених у складі транснаціонального злочинного співтовариства". А оскільки кримінальний кодекс РФ передбачає можливість "конфіскації майна за організацію і участь в злочинному співтоваристві", то генпрокуратура має намір і далі продовжувати дії, "направлені на повернення в РФ активів, злочинно нажитих Березовським і його спільниками і легалізованих ними за кордоном".