Смартфони Galaxy принесли Samsung рекордний прибуток

П'ятниця 25 січня 2013 11:16
Автор: RBC.UA
Чистий прибуток південнокорейського технологічного гіганта Samsung Electronics виріс на 76% - до рекордних 7 трлн вон (6,6 млрд дол.) за підсумками IV кварталу 2012 р., говориться в повідомленні компанії. За підсумками всього 2012 року Samsung заробила 22,2 млрд дол.

Чистий прибуток південнокорейського технологічного гіганта Samsung Electronics виріс на 76% - до рекордних 7 трлн вон (6,6 млрд дол.) за підсумками IV кварталу 2012 р., говориться в повідомленні компанії. За підсумками всього 2012 року Samsung заробила 22,2 млрд дол.

Таке динамічне зростання показника спостерігається завдяки успішним продажам смартфонів Galaxy S3 та Galaxy Note 2. При цьому прибуток у підрозділі, що займається мобільними телефонами, збільшився більш ніж у два рази, склавши 5,44 трлн вон (5 млрд дол.). Він склав 62% від загального прибутку компанії за підсумками кварталу (в IV кварталі 2011 р. цей показник складав 55%).

Виручка компанії за підсумками звітного кварталу склала 56 трлн вон (52,3 млрд дол.), що на 18,5% більше аналогічного показника роком раніше.

Читайте також: Samsung відкликала всі позови до Apple в Європі

Варто відзначити, що компанія також продемонструвала рекордні показники операційної виручки. За підсумками всього 2012 р. операційний прибуток виріс на 86% - до 29 трлн вон (27,1 млрд дол.). Виторг компанії збільшився на 21,8% - до 201,1 трлн вон (187,7 млрд дол.). При цьому чистий прибуток за підсумками 2012 р. виріс на 46% - до 23,8 трлн вон (22,2 млрд дол.).

Нагадаємо також, що в III кварталі 2012 р. зростання продажів мобільних пристроїв Samsung склало 82%, тобто компанії вдалося реалізувати близько 58 млн виробів. При цьому чистий прибуток компанії за звітний період виріс на 91% і склала 6,56 трлн вон (5,97 млрд дол.).

Приміром, смартфон Samsung Galaxy S III став лідером продажів за підсумками III кварталу. Як повідомляється в дослідженні Strategy Analytics, Samsung змогла змістити Apple за кількістю продажів вперше за 2 роки. Згідно з дослідженням, південнокорейська компанія продала 18 млн пристроїв Galaxy S III, у той час як Apple реалізувала 16,2 млн пристроїв iPhone 4S.

До речі, Apple відзвітувала про свої квартальні показники вчора. Однак, на відміну від корейського гіганта, найбільш високотехнологічна компанія світу в I кварталі 2012-2013 фінансового року практично не збільшила чистий прибуток, показник виріс лише на 0,8% до 13,08 млрд дол.

Читайте також: Apple не змогла наростити прибуток в I кварталі ФГ незважаючи на зростання продажів iPhone і iPad

Цю суму варто порівнювати не з виручкою Apple, а із загальною капіталізацією його найближчого переслідувача - Samsung. Корейці виграють за рахунок великої продуктової лінійки, а от Apple, яка зазвичай давав відсіч Samsung, випускаючи абсолютно нові типи пристроїв або додаючи небачені раніше технології у вже існуючі, в минулому році компанія представила iPad Mini, iPad і iPhone 5, в яких складно знайти якісь кардинально нові рішення. Цілком можливо, що тепер компанія Кука почне в чомусь копіювати більш успішну бізнес-модель Samsung і випустить на ринок ще кілька варіантів своїх пристроїв, щоб завоювати визнання ширшої аудиторії.

На початку 2012 р. Samsung відтіснив фінську Nokia на друге місце в списку найбільших виробників мобільних телефонів.

Читайте також: Чистий збиток Nokia за 2012 рік виріс в 2,7 рази - до 3,11 млрд євро

Samsung Electronics є одним з лідерів у виробництві напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового обладнання. Компанія займає провідні позиції на світових ринках ЖК-дисплеїв і мікрочіпів пам'яті Dram і Nand. Вартість Samsung Electronics досягає 160 млрд дол. Співробітниками компанії є 206 тис. чоловік, які працюють в 72 країнах світу.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся