ru ua

Злиття "ВимпелКому" з "Київстаром" практично завершене

Автор: RBC.UA
Компанія VimpelСom Ltd. оголосила сьогодні про успішне завершення оферти акціонерам ВАТ "ВимпелКом". Як і очікувалося, майже 98% акціонерів погодилися на злиття "ВимпелКому" з українським "Київстаром", передає РБК.

Компанія VimpelСom Ltd. оголосила сьогодні про успішне завершення оферти акціонерам ВАТ "ВимпелКом". Як і очікувалося, майже 98% акціонерів погодилися на злиття "ВимпелКому" з українським "Київстаром", передає РБК.

Таким чином, останній формальний бар'єр на шляху до об'єднання двох компаній (згода не менше 95% акціонерів російської компанії) був успішно подоланий. Тепер "ВимпелКому" і "Київстару" залишається лише завершити деякі малозначні юридичні процедури, щоб остаточно стати одним цілим.

У повідомленні VimpelСom наголошується, що до теперішнього часу виконані всі умови для завершення операції. Отримані необхідні дозволи регулюючих органів Російської Федерації та України, всі розгляди в суді і регулюючих органах, а також виконавче виробництво у справі, пов'язаній з позовом компанії Farimex до норвезького акціонера "ВимпелКому" Telenor припинені без витрат і збитків для останнього.

На завтра (22 квітня) запланований початок торгів депозитарними розписками, випущеними на акції компанії VimpelСom Ltd. на Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE). При цьому VimpelСom Ltd. має намір припинити торги акціями ОАО "ВимпелКом" на РТС і провести делістінг ADS, випущених на акції компанії, на Нью-Йоркській фондовій біржі. Це відбудеться після ухвалення відповідного рішення радою директорів ВАТ "ВимпелКом".

Також сьогодні рада директорів компанії VimpelСom Ltd. призначила Йо Лундера головою ради директорів, Джеффрі МакГі затверджений на посаді головного юрисконсульта, Олексій Субботін затверджений на посаді директора із зв'язків з інвесторами, йдеться в повідомленні VimpelСom.

"Результати пропозиції про обмін означають появу нового потужного гравця серед телекомунікаційних компаній на ринках, що формуються", - заявив генеральний директор VimpelСom Олександр Ізосімов. За його словами, така беззастережна підтримка акціонерів колишнього "ВимпелКому" говорить про те, що нова компанія може розраховувати на їх повну підтримку при реалізації своєї стратегії.

"Той факт, що два наших основних акціонера - Altimo і Telenor - вирішили питання, що все ще залишалися, вселяє в мене упевненість в можливостях нашої нової корпоративної структури і системи корпоративного управління із забезпечення реалізації всього потенціалу активів, що є у компанії", - додав А.Ізосімов.

Частка економічної участі норвезької Telenor в об'єднаній компанії VimpelСom Ltd. складає 39,6%, голосуючих акцій - 36%. Частка економічної участі російської Altimo складає 39,2% і 44,7% - голосуючих. У міноритарних акціонерів частка економічної участі в VimpelСom Ltd. складає 21,2% і 19,3% голосуючих.

Як повідомлялося раніше, на початку жовтня 2009 р. російська Altimo і норвезька Telenor повідомили про досягнення угоди про об'єднання спільних активів "ВимпелКому" і "Київстар GSM". Нова компанія зареєстрована на Бермудських островах, штаб-квартира розташується в Нідерландах. Нідерландській холдинговій компанії буде належати по 100% "ВимпелКому" та "Київстару".

До групи "ВимпелКом" входять оператори зв'язку, що надають послуги зв'язку, а також передачі даних в Росії, Казахстані, Україні, Таджикистані, Вірменії, Грузії та Узбекистані. Абонентська база "ВимпелКому" налічує більше 58 мільйонів користувачів. ВАТ "ВимпелКом" володіє торговельною маркою "Білайн". Основними акціонерами компанії є Altimo (управляє телекомунікаційними активами "Альфа-груп"), що володіє 44% голосуючих акцій "ВимпелКому", і норвезька Telenor (29,9% голосуючих акцій).

Нагадаємо, компанія "Київстар" заснована в 1994 році, послуги мобільного зв'язку почала надавати в грудні 1997-го. "Київстар" - закрите акціонерне товариство, акціонерами якого є компанії "Telenor" (56,52%) і "Storm" (43,48%). Станом на початок 2009 року "Київстар" обслуговувала понад 23,45 мільйонів абонентів.