Слідчі податкової міліції будуть ознайомлювати Тимошенко з матеріалами судових експертиз
Відсьогодні слідчі податкової міліції будуть надавати екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко у приміщенні Київського СІЗО для ознайомлення відповідні матеріали судових експертиз. Про це повідомляє прес-служба Державної податкової служби України.
Таке рішення було ухвалене у зв'язку з тим, що Тимошенко та її захистом було заявлено клопотання про надання для ознайомлення матеріалів проведених у справі судових експертиз та враховуючи відсутність медичних протипоказань щодо проведення слідчих дій з екс-прем'єром.
Раніше, 2 грудня, перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що Канада пропонує медичну допомогу Тимошенко. "Стан здоров'я Юлії Володимирівни, як і раніше критичний... Позитивної динаміки не спостерігається. І це зрозуміло - її не лікують. Вчора стало відомо, що Юлії Володимирівні надіслав листа прем'єр-міністр Канади, який пропонує надіслати сюди медичних експертів та висококваліфікованих лікарів", - сказав Турчинов.
Разом з тим, він висловив сумнів з приводу присутності Тимошенко на судовому засіданні в Апеляційному суді м. Києва 13 грудня, де буде слухатися апеляція колишнього прем'єр-міністра по суті, через поганий стан здоров'я.
Нагадаємо, 1 грудня Апеляційний суд м. Києва не прийняв до розгляду апеляції, які учасники процесу в Печерському районному суді Києва заявляли паралельно з апеляцією на вирок екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Таке рішення оголосив головуючий у справі суддя Олена Ситайло.
Суддю-доповідача Ірину Горб на Олену Ситайло замінили напередодні, 30 листопада. Перший заступник глави партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що суддя не зможе прийняти справедливе рішення, оскільки не знайома з матеріалами справи.
Апеляційний суд не прийняв до розгляду апеляції Сергія Власенка та Миколи Титаренко щодо того, що їх виключили з процесу в якості захисників, союзу "Багатодітних Київщини" щодо постанови, яким суд не допустив до процесу союз в якості громадського позивача.
Разом з тим, суд не задовольнив клопотання захисту про зміну або скасування Тимошенко запобіжного заходу, а також клопотання про допуск Власенко і Титаренко до процесу в якості захисників. Суд послався на відсутність на те підстав.
Крім того суд не відновив судове слідство через відсутність підстав.
Таким чином, Апеляційний суд Києві 13 грудня приступить до розгляду апеляції захисту колишнього прем'єра щодо обвинувального вироку, який виніс Печерський райсуд.
Прокурори у своєму виступі заявили, що учасники процесу, які подали зазначені апеляції, згідно з чинним законодавством не мали права подавати такі апеляції, у зв'язку з цим сторона звинувачення просила не брати їх до розгляду.
Сторона захисту у своїй заяві висловила думку, що всі учасники процесу мають право подавати апеляцію на постанови суду першої інстанції і тому наполягає на прийнятті до розгляду всіх апеляції.
Разом з тим, захист колишнього прем'єра заявив клопотання про закриття судового провадження та перед цим змінити запобіжний захід їх підзахисної на будь-яку іншу не пов'язану з позбавленням волі.
Крім цього, захисник адвокат Олександр Плахотнюк заявив клопотання про допуск до апеляційного процесу адвокатів Миколи Титаренко та Сергія Власенка в якості захисників Юлії Тимошенко і про повторне проведення судового слідства в повному обсязі.
Нагадаємо, Апеляційний суд Києва ухвалив проводити попереднє слухання апеляції екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко за її відсутності. Суд послався на те, що на попередньому слуханні присутність засудженого не обов'язкова. Таким чином суд не знайшов підстав для задоволення клопотання захисту Тимошенко про призупинення судового провадження.
Раніше повідомлялося, що в переданій Юлією Тимошенко заяві зазначається, що вона не має можливості бути присутньою на засіданні за станом здоров'я. Захист колишнього прем'єра висловив думку, що без засудженого категорично не можна продовжувати засідання і зажадала призупинити судові провадження. Прокурори заявили, що немає підстав для зупинки судового провадження, і наполягли на продовженні судового засідання.
23 листопада під час обстеження у Тимошенко виявили міжхребцеву грижу. Про те, що Тимошенко потрібна медична допомога поза ізолятором, заявила 21 листопада омбудсмен Ніна Карпачова.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу Україна" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня. Повідомлялося, що її буде розглядати Апеляційний суд м. Києва 13 грудня.
Зазначимо, що на рішення Печерського суду було подано дві апеляції. Другу 25 жовтня подали адвокати Тимошенко. Один з них, народний депутат Сергій Власенко тоді пояснив, що дві апеляції окремо від екс-прем'єра міністра Юлії Тимошенко і від захисту, обгрунтовані більшою надійністю.
29 листопада було оприлюднено спільну заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якому Україна закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь апеляції у справі Тимошенко.
Справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній політичні ознаки.
Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією. Втім, Президент Віктор Янукович ще раніше визнав, що справа Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС з Україною.
Президент Польщі Броніслав Коморовський під час спільної прес-конференції 28 листопада в Києві сказав, що справу Тимошенко необхідно вирішити для створення необхідної оцінки ЄС. Янукович у свою чергу заявив, що доручив забезпечити Юлії Тимошенко "всі умови на європейському рівні".
Нагадаємо, 13 жовтня СБУ порушила нову кримінальну справу проти Тимошенко. Її звинувачують в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренко, вона здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.
7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило звинувачення Тимошенко в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.
14 листопада начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковінец повідомив, що чотири кримінальні справи проти Тимошенко за її діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" об'єднані в одне провадження.
22 листопада, народний депутат і захисник екс-прем'єра Сергій Сас заявив, що Генпрокуратура готує обвинувачення за новим справами проти Тимошенко. При цьому адвокат не уточнив, які справи маються на увазі і яких дій Тимошенко вони стосуються.
26 листопада, Генпрокуратура Україна звинуватила екс-прем'єра у черговому злочині. За словами заступника генпрокурора України Рената Кузьміна, Тимошенко причетна до вбивства депутата Верховної ради Євгена Щербаня в 1996 р. Гроші, які отримали кілери за вбивство Щербаня, нібито надійшли з рахунків фірм, що належать Тимошенко і Павлу Лазаренко, який займав тоді пост глави уряду.