Skype може втратити клієнтів через нові можливості Facebook

Середа 23 січня 2013 22:18
Автор: RBC.UA
Skype може стикнутися зі значними фінансовими труднощами в осяжному майбутньому з огляду на те, що соціальна мережа Facebook запустила у США нову послугу - безкоштовні голосові дзвінки між власниками iPhone, засновану на технології VoIP (Voice over IP). Про це повідомляє The Verge з посиланням на офіційне джерело.

Skype може стикнутися зі значними фінансовими труднощами в осяжному майбутньому з огляду на те, що соціальна мережа Facebook запустила у США нову послугу - безкоштовні голосові дзвінки між власниками iPhone, засновану на технології VoIP (Voice over IP). Про це повідомляє The Verge з посиланням на офіційне джерело.

Читайте також: Skype введе функціонал відеоповідомлень

Для того щоб скористатися новою функцією, необхідно встановити з App Store безкоштовний додаток Facebook Messenger, перейти до діалогу з користувачами, натиснути на кнопку додаткових опцій і далі на іконку розмови. Якщо додаток Messenger вже встановлено, немає необхідності його оновлювати.

При цьому послуга доступна тільки власникам iPhone та iPod touch і дозволяє здійснювати виклики лише тим абонентам, які також користуються смартфоном або плеєром Apple. Для зв'язку використовується стандарт Wi-Fi, а на смартфоні - також і мобільне з'єднання, якщо він не під'єднаний до точки доступу.

За результатами тестів, видання The Verge повідомило про високу якість голосового зв'язку, зазначивши, що із запуском нової послуги в інших країнах Facebook може легко стати найбільшим провайдером VoIP-зв'язку у світі за величиною абонентської бази.

Читайте також: Російські хакери зламали акаунти користувачів Skype

На даний час найбільшою соціальною мережею Facebook користуються понад 1 млрд людей у ​​всьому світі. Такої потенційної клієнтської бази немає ані у Skype, ані тим більше у таких аналогів, як Viber або Vonage.

Примітно, що Skype тепер є одночасно і конкурентом, і партнером Facebook. Влітку 2011 р. сторони уклали угоду про співпрацю, в рамках якої до соціальної мережі було інтегровано функцію відеодзвінків. Однак у Messenger ця можливість відсутня.

Нагадаємо, в жовтні 2011 р. сервіс інтернет-телефонії Skype був придбаний корпорацією Microsoft у групи приватних інвесторів за 8,5 млрд дол. Купівля Skype стала найдорожчим придбанням Microsoft за всю 36-річну історію існування компанії.

Читайте також: Спецслужбам дозволили прослуховувати розмови і читати листування користувачів Skype

"Microsoft і Skype, як і раніше, будуть зосереджені на досягненні спільної мети надання послуг зв'язку за допомогою будь-якого із пристроїв, а також на прискоренні руху обох компаній шляхом перетворення спілкування в реальному часі споживачів і корпоративних клієнтів. Завершення операції також знаменує собою офіційне прийняття Skype як нового бізнес-підрозділу у складі Microsoft", - наголошувалося у прес-релізі корпорації.

Компанія Skype була створена у 2003 р., а вже у 2005 р. eBay Inc. купив її за 3,1 млрд дол. Пізніше контрольний пакет був проданий групі інвесторів за 1,9 млрд дол. готівкою і 125 млн дол. у цінних паперах.

У 2010 р. щомісячна аудиторія активних користувачів програми Skype становила 124 млн чоловік, лише 8,1 млн з яких користувалися платними послугами, здійснюючи дзвінки зі Skype на стаціонарні та мобільні телефони. За підсумками 2010 р., чисельність користувачів Skype склала 170 млн чоловік, а трафік голосового і відеозв'язку сервісу досяг 207 млрд хвилин.

Читайте також: В Україні обсяг ринку телефонії у І півріччі 2012 р. зменшився на 5% - до 3,2 млрд грн

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся