Швидкісні електропоїзди з'єднають великі міста Східної України (фото)

Із залізничного вокзалу Дніпропетровська, близько 9:50 відправився швидкісний електропоїзд Дніпропетровськ - Донецьк. Це один з двох нових електропоїздів фірми Skoda, які тепер будуть курсувати по маршрутах Дніпропетровськ-Донецьк і Дніпропетровськ-Харків, передає кореспондент РБК-Україна.

Із залізничного вокзалу Дніпропетровська, близько 9:50 відправився швидкісний електропоїзд Дніпропетровськ - Донецьк. Це один з двох нових електропоїздів фірми Skoda, які тепер будуть курсувати по маршрутах Дніпропетровськ-Донецьк і Дніпропетровськ-Харків, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні швидкісні електропоїзди Skoda поєднують три міста-мільйонники - Дніпропетровськ, Донецьк і Харків... Це поліпшить і економічні і культурні та внутрісімейні зв'язки. Дуже важливо, що цей проект реалізований перед Євро-2012. Це дасть можливість безпечно і швидко переміщатися і вболівальникам, а також у періоди між матчами відвідувати не тільки міста проведення Євро, але і інші регіони і міста", - сказав губернатор Олександр Вілкул.

Перед відкриттям швидкісного руху в 2011-2012 рр. на ділянці залізниці Лозова - Павлоград-1, Синельникове-2 - Дніпропетровськ, Придніпровська залізниця виконала комплексні роботи на загальну суму 132,8 млн грн.

"Вибудовується в країні швидкісний коридор: Львів - Київ - Харків - Красноград - Лозова - Донецьк і другий коридор: Харків - Лозова - Синельниковому - Одеса - Мелітополь - Сімферополь. Швидкість тут 160 км/год, а Дніпропетровськ - Донецьк - 140 км/год. Якщо Дніпропетровськ-Москва слід до Харкова близько 4 годин, що новий поїзд - 3 години 20 хвилин. Таким чином, час економії для пасажирів", - сказав начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот.

Вартість одного такого поїзда становить 30 млн дол. Всього їх було закуплено 2 за рахунок державного бюджету. Поїзд Київ-Харків прибуває на кінцеву станцію через 3 години 20 хвилин після відправлення. Дніпропетровськ Донецьк - через 2 години 56 хвилин. Вартість проїзду в першому класі (вагони 1,6) становить: в понеділок, четвер і суботу - 131,22 грн; вівторок, середа - 119,26 грн; субота, неділя - 143,20 грн. Вартість проїзду в другому класі (вагони 1,6): понеділок, четвер, субота - 74,82 грн; вівторок, середа - 68,52 грн; субота, неділя - 81,13 грн; другий клас (вагоны2-5): понеділок, четвер, субота - 60,50 грн; вівторок, середа - 55,25 грн; субота, неділя - 64,85 грн.

Нагадаємо, 25 травня з Центрального залізничного вокзалу Києва до Львова відправився перший електропоїзд Hyundai. Регулярні рейси Hyundai здійснюються з 27 травня. До 1 вересня нові поїзди курсуватимуть за експериментальними графіків руху, згідно з якими Hyundai з Києва до Харкова будуть їхати 4 год. 25 хв. зі швидкістю понад 106 км/год, зі Львова до Києва - 4 год. 55 хв. зі швидкістю понад 116 км/год. На початку червня Hyundai почне курсувати по маршруту Київ - Донецьк - відстань між містами поїзд буде долати за 6 год. 30 хв. зі швидкістю понад 112 км/год.

Спочатку по напрямку Київ-Харків курсуватиме 2 пари поїздів, Київ-Львів - 1 пара поїздів Hyundai. Решта незадіяних електропоїздів Hyundai у Львівському та Донецькому напрямках планується призначити в першій половині червня.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр міністр-міністр інфраструктури Україні Борис Колесніков заявив, що поїзди Hyundai курсуватимуть нічними рейсами після отримання України всього комплекту поїздів. Влітку з вартості квитків на швидкісні поїзди можуть прибрати ПДВ.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся