ru ua

Помер почесний президент МОК Х.А.Самаранч

Автор: RBC.UA
Колишній президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Хуан Антоніо Самаранч, який також був почесним президентом МОК, помер у лікарні в Барселоні, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Колишній президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Хуан Антоніо Самаранч, який також був почесним президентом МОК, помер у лікарні в Барселоні, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Раніше повідомлялося, що Х.А.Самаранч напередодні був госпіталізований до однієї з клінік Барселони з гострою коронарною недостатністю. Стан 89-річного Самаранча був дуже складний.

Відзначимо, що за останні роки Самаранч неодноразово зазнавав проблем із здоров'ям. Зокрема, в жовтні 2009 р. він потрапив до лікарні в Монако з серцевим нападом.

Із словами співчуття виступив діючий президент МОК Жак Рогге: "Я дуже засмучений смертю людини, яка зробила Олімпійські Ігри сучасними. Ця людина надихнула мене, і я не можу знайти слів, щоб висловити горе всієї олімпійської сім'ї".

Хуан Антоніо Самаранч народився 17 липня 1920 р. в Барселоні (Іспанія). Був обраний президентом МОК після московської Олімпіади в 1980 р. На цій посаді іспанець пропрацював 21 рік. За заслуги перед МОК після відставки він був обраний почесним довічним президентом МОК. За загальним визнанням, 7-й президент МОК вніс неоцінимий внесок до розвитку Олімпійського руху. Під час свого керівництва МОК Самаранч зумів зробити олімпійський рух фінансово самостійним, організував спонсорську підтримку заходів та телевізійні трансляції, що приносять великі суми до бюджету МОК. З його ім'ям пов'язують і підвищення інтересу до Олімпіад у світі.

У 1991 році Х.А.Самаранчу було присвоєно титул маркіза. Також іспанець був кавалером більше двадцяти різних орденів.

У Самаранча залишилося двоє дітей. Його син Хуан Антоніо пішов стопами батька і є членом МОК, а також першим віце-президентом Міжнародної федерації сучасного п'ятиборства.