Помер лідер Північної Кореї Кім Чен Ір

Понеділок 19 грудня 2011 08:23
Автор: RBC.UA
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ір помер на 70-му році життя, передає Центральне телеграфне агентство Кореї.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ір помер на 70-му році життя, передає Центральне телеграфне агентство Кореї.

Згідно з офіційним прес-релізом, Кім Чен Ір помер 17 грудня 2011р. під час поїздки країною. Причиною його смерті став гострий інфаркт міокарда укупі з гострою серцевою недостатністю.

Хвороба була викликана "серйозним фізичним та емоційним навантаженням у зв'язку з постійної роботою на благо і процвітання Батьківщини", повідомляється в медичному висновку.

Останнім часом у ЗМІ неодноразово з'являлися повідомлення про погіршення стану здоров'я Кім Чен Іра, проте офіційне північнокорейське агентство новин, раз по раз спростовувало ці дані.

Кім Чен Ір очолював Північну Корею 17 років, з липня 1994 р., коли помер його попередник Кім Ір Сен. Похорони відбудуться 28 грудня. Комісію з організації поховання очолив його молодший син, Кім Чен Ун. Усього до складу комісії увійшли 232 особи. Жалобні делегації з інших держав КНДР не приймає. "Жалобний період почався в країні з 17 грудня і триватиме до 29 грудня. У цей період КНДР не буде приймати іноземні делегації, а також іноземці не будуть допущені до церемонії похорону, що відбудеться 28 грудня", - повідомляє Центральне телеграфне агентства Кореї.

Державне агентство новин Північної Кореї вже назвало молодшого сина Кім Чен Іра, Кім Чен Уна "великим наступником". Зараз уряд країни перейшов на надзвичайний режим роботи. Армія країни також приведена в повну бойову готовність.

Крім того, у зв'язку зі смертю лідера КНДР керівники сусідніх країн, зокрема Південної Кореї та Японії, скликали екстрені наради. Вони побоюються погіршення політичної обстановки в регіоні. На смерть Кім Чен Іра вже відреагували біржі Азіатсько-Тихоокеанського регіону - на закритті зафіксовано падіння індексів.

Нагадаємо, раніше спостерігачі називали можливим наступником Кім Чен Іра його старшого сина - Кім Чен Нама. Проте, за деякими даними, Кім Чен Нам потрапив у немилість до батька після того, як в 2001 р. його спіймали при спробі перетнути кордон з Японією за підробленим паспортом.

У той же час про Кім Чен Уна майже нічого не відомо. Він - молодший з трьох синів Кім Чен Іра. За різними даними, йому від 26 до 28 років. За неофіційною інформацією, Кім Чен Ун навчався у Швейцарії. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся