ua en ru

Скільки в Україні псевдолицарів Мальтійського ордена

Скільки в Україні псевдолицарів Мальтійського ордена Фото kmfap.com

Досягнувши певного рівня життя, людина може зіткнутися з тим, що її статусність не відповідає її положенню у суспільстві. Підвищити статусність можна різними способами, наприклад, ставши кандидатом наук, отримавши якесь звання, вступивши до престижної організації.

Одним із способів її підвищити може бути пошук аристократичного походження. В Україні вже багато років користується попитом послуга із дослідження генеалогії. Як правило, цю роботу виконують професійні історики, хоча зустрічаються і ділки, які готові спеціально під замовлення знайти у роду замовника дворянське коріння.

Щоправда не біда, якщо аристократичних коренів у своєму роду ви не знайшли. Можна вступити до однієї з численних козацьких організацій, які, по суті, є сучасними лицарськими орденами, і "дослужитися" до генерала, щоправда, не до справжнього. Ще один варіант - можна увійти до однієї з численних масонських лож, стати лицарем тамплієром або увійти до Мальтійського ордена.

Саме про те, як українці стають членами цього ордена - у матеріалі РБК-Україна.

Суверенний Військовий Орден Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалиму, Родосу і Мальти або просто Мальтійський орден, є найпрестижнішим у світі релігійно-лицарським орденом. Він бере свій початок на Святій землі за часів Першого хрестового походу. Орден був офіційно визнаний Папою Римським Пасхалієм II у 1113 році. Спочатку він знаходився у Палестині, але був витіснений звідти мусульманами, після чого перебрався на Родос, і лише потім влаштувався на Мальті, де перебував аж до приходу наполеонівських військ, які його звідти вигнали. Прихистив лицарів-госпітальєрів, у Санкт-Петербурзі, російський імператор Павло І. На знак подяки він став Великим магістром Мальтійського ордена. Однак у 1817 році, після його вбивства, Мальтійський орден припинив своє існування у Росії і перебрався до Риму, де і зараз знаходиться його штаб-квартира на одній із найстаріших вулиць міста - Віа деї Кондотті.

Протягом дев'яти століть Мальтійський орден не припиняв своє існування і дійшов до нас у вигляді державо-подібного освіти, яка має дипломатичні відносини з 106 державами, власну конституцію, суд, валюту, поштову марку. Зараз основна діяльність ордена - благодійність.

Користуючись тим, що Мальтійський орден має давню історію, має красиву атрибутику (восьмикутний мальтійський хрест), уповноважений зводити кавалерів ордена у лицарі і давати їм аристократичні титули, шахраї з Європи і США почали створювати фальшиві "ордени", які себе позиціонують, як справжній Мальтійський орден. Цей процес не обійшов стороною і Україну.

Орден з українською пропискою

Перша згадка про створення в Україні організації з претензією на причетність до ордену зафіксовано у 2000 році. Тоді у Києві з'явилася громадська організація "Федерація Автономних пріорат Верховного Госпітального Ордена Святого Іоанна Єрусалимського Кавалерів Мальти". Її керівником або великим магістром, став італієць Белліні Трінке Луїджі. Організація була зареєстрована у формі юридичної особи, але на сьогоднішній день у Єдиному державному реєстрі такої організації немає, що може свідчити про припинення діяльності цього ордена.

Роком пізніше двома нетішинськими бізнесменами і одеситом на прізвище Палеолог був створений інший орден: "Орден Святого Іоанна Єрусалимського лицарів Родосу і Мальти екуменічних". Очолював його Мойсей Фукс і проіснував він до 2013 року, коли і був ліквідований. Невідомо, скільки атомників було зведено у лицарі (у Нетішині знаходиться Хмельницька АЕС, - ред.), але відомо, що сам орден активно діяв ще до офіційної реєстрації. Так, у 1999 році "Його королівська високість Великий Князь" Володимир Палеолог повідомив одному з одеських ЗМІ про діяльність ордена. За його словами, членам ордену видавалися "паспорти із золотим гербом ордена на обкладинці" і вони платили вступні та щорічні внески.

Цікаво, що у назві ордена було присутнє слово "екуменічний". Це пов'язано з тим, що орден був нібито приймачем російської гілки Мальтійського ордена, яка з'явилася за Павла І. Дійсно Павло І був прихильником єднання католицької і православної церков (екуменізму). Однак ніякого юридичного зв'язку між орденами не може бути, тому що син Павла І - Олександр І - у 1817 році своїм указом припинив існування Мальтійського ордена у Російській імперії. Крім того, одним із засновників так званого Мальтійського ордена екуменічного є визнаний судом самозванець Алексіс Брімейер (помер у 1995 році), який себе називав "князем Анжуйським, князем Романовим-Долгоруким, герцогом Дураззо" і "володарем України" (volodar of Ukraine). І це при тому, що він народився у Конго (Заїрі) у родині бельгійки та агронома з Люксембургу.

У 2006 році в Одесі був створений "Магістрат військового і госпітального російського Державного імперського ордена Святого Іоанна Єрусалимського лицарів Родосу і Мальти (О.S.J.), який очолює Валерій Цицак. Він є ватажком "Міжнародного союзу аристократів", називає себе сучасним аристократом, ідеологом Союзу аристократів, князем Ракоці-Цицаком, академіком Міжнародної інформаційної Академії наук, Мальтійським кавалером вищих орденів.

Скільки в Україні псевдолицарів Мальтійського ордена

Скріншот: www.facebook.com

Відзначимо також, що у своєму блозі Aristokrat Валерій Цицак повідомляє, що він "тісно працює з громадськими організаціями через Міжнародний Комітет Захисту Прав Людини входить в ООН". Цю організацію ми ще зустрінемо, але у зв'язку із діяльністю іншого ордена.

У 2007 році у Києві з'являється вже міжнародна громадська організація - "Суверенний військовий і госпітальний Державний імперський орден Святого Іоанна Єрусалимського лицарів Родосу і Мальти Екуменічних". На сьогоднішній день, згідно із документами, цей орден очолює нафтовий бізнесмен із Санкт-Петербурга, співак естрадного шансону, "Світлість Князь і Великий Магістр" Дмитро Гольцов. На момент створення ордена, його очолював житель Ростова-на-Дону Дмитро Воронцов-Бережний, який називає себе "Великим магістром, князем".

Не треба думати, що якщо організація називається "міжнародною", то вона складається з іноземців. Насправді, для створення в Україні міжнародної громадської організації достатньо включити до складу засновників хоча б одного іноземця. У даному випадку ним виявився громадянин Росії Воронцов-Бережний. У тому ж 2007 році він запам'ятався тим, що, будучи надзвичайним і повноважним представником Міжнародного комітету захисту прав людини при ООН (тим самим, з яким "тісно працює" князь Ракоці-Цицак), від імені цього комітету вручив президентові Чечні Рамзану Кадирову нагороду "Золота Зірка - Честь і Гідність". Тоді ж Кадирову було присвоєно звання "Заслужений захисник прав людини". Цей факт викликав бурю критики у російських ЗМІ. Як пізніше з'ясували журналісти "Нової газети", комітет не має ніякого відношення до ООН і був зареєстрований у Києві, у 2001 році. Його почесними членами нібито були Кофі Аннан, Софі Лорен, Леонід Кравчук, Леонід Якубович та інші. Щоправда, про існування цього комітету деякі його члени, наприклад шоумен Якубович, дізналися від журналістів.

Цей орден активно розвивався до 2014 року. У 2007 році у ордена з'явилося Дніпропетровське командорство (відділення), яке очолив Юрій Хорліков. У 2009 році було створено Сумське командорство, на чолі з Володимиром Демурою. Є інформація, що командорство було створено і в Харкові. Орден представлений у різних регіонах України (Чернівці, Луганськ, Донецьк, Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Дніпро). З переліку членів командорств слідує, що в основному "лицарі" пов'язані з бізнесом і трохи з політикою. Серед засновників ордена гучних імен не виявлено, але слід зазначити, що вони можуть бути серед членів ордена. На сайті ордена остання новина датована листопадом 2014 року. У ній повідомляється, що Великий Магістр O.S.J.E. Князь Дмитро Володимирович Гольцов прийняв указ про прийняття всіх пріорат і командорств O.S.J. під єдиний протекторат ордена.Скільки в Україні псевдолицарів Мальтійського ордена

Скріншот: www.osje.info

Цікавий момент - влітку 2014 року Гольцов завершив операцію з придбання у латвійських підприємців контрольного пакета (трохи менше 100%) ПАТ "Легбанк". Щоправда вже 28 листопада того ж року у цьому банку була введена тимчасова адміністрація і на сьогоднішній день банк знаходиться у стані ліквідації.

На початку 2013 року Міністерство юстиції України зареєструвало, без статусу юридичної особи, громадську організацію "Магістрат військового і госпітального російського Державного імперського ордена Святого Іоанна Єрусалимського Лицарів Родосу і Мальти". Як видно із самої назви, цей орден також асоціює себе з російським періодом історії Мальтійського ордена. Про діяльність цього ордена нічого не відомо.

А наприкінці 2015 року у Києві з'являється громадська організація "Госпітальєри суверенного Ордену Святого Іоанна Єрусалимського. Лицарі Мальти", яку очолює "великий пріор України" Валерій Виноградний.

Скільки в Україні псевдолицарів Мальтійського ордена

Кадр з відео: www.youtube.com

Мабуть цей орден діяв задовго до офіційної реєстрації, оскільки ще у 2010 році на місцевому, знову ж таки, одеському телебаченні був показаний сюжет про "мальтійських лицарів", які приїхали до Одеси. Серед засновників цього ордена є підприємці, їхні дружини. Є у їх числі і Павло Диба - голова Всеукраїнської громадської організації "Українська Служба Порятунку", міжнародної громадської організації "Міжнародна Служба Порятунку 911" і Міжнародної науково-громадської організації "Академія Української Служби Порятунку".

Скільки в Україні псевдолицарів Мальтійського ордена

Скріншот: www.usp-ua.org

Себе він називає "генералом-полковником Української Служби Порятунку". Виданню так і не вдалося з'ясувати, кого ці організації реально рятували, але точно відомо, що УСС видає своїм членам "спеціальні звання" (лейтенант УСС, капітан УСС і т.д.), а також - посвідчення із фразою: Police rescue ("поліція порятунку"), за умови сплати членських внесків. Також засновником цього ордена є батько Нестора Шуфрича - Шуфрич Іван Юлійович.

У 2016 році у Харкові була створена Громадська організація "Великий Пріорат України суверенного ордена Святого Іоанна з Єрусалиму, Лицарі-госпітальєри Мальти О.С.Д.Ж.". Організація має відокремлений підрозділ у м. Мукачево. Очолює орден румун Октавіан Матковський. Він бізнесмен, сфера його бізнесу - виготовлення косметики. Серед засновників ордена є дружина Октавіана, директор його підприємства, а також арбітражний керуючий. За його словами, орден ще активно не працює, але збирається займатися екологічною тематикою, наприклад, збором грошей на висаджування дерев. Сам орден має зв'язок з румунським Великим Пріоратом мальтійських лицарів-госпітальєрів. У Румунії налічуєте десь 18 тис. таких лицарів. Щорічний внесок становить 100 євро, а отримання мантії лицаря, за словами Октавіана, коштує "не дуже великих грошей". Щорічно два рази на рік лицарі проводять свої зібрання, де обговорюють діяльність ордена, а також це хороше місце для налагодження ділових зв'язків.

Справжні "мальтійці"

Як показало розслідування РБК-Україна, жоден з перерахованих вище орденів не має ніякого відношення до цього Мальтійський Ордену, про що він повідомляє у листі.

Скільки в Україні псевдолицарів Мальтійського ордена

Дипломатичні відносини між Україною та Мальтійським орденом були встановлені у 2007 році, за президентства Віктора Ющенка. Мальтійський Орден в Україні діє через своє посольство, яке знаходиться у Києві на вул. Січових Стрільців, 51/50. Крім того, в Україні діє структурний підрозділ ордена - Мальтійська служба допомоги.

Скільки в Україні псевдолицарів Мальтійського ордена

Поява фальшивих "Мальтійських орденів" напевно пов'язано з тим, що не всі знають справжню історію Мальтійського Ордену і що насправді цей орден представляє з себе. Швидше за все, ще й марнославство веде до того, що вони стають членами вигаданих орденів, які за своєю суттю є бізнес-моделями, що використовують бренди: "мальтійський лицар", "Орден Святого Іоанна Єрусалимського", "Мальтійський орден" і атрибутику ордена, і заробляють на членських внесках, продажу "орденів" і "звань".

Крім того, не слід виключати можливий зв'язок фейкових російських орденів зі спецслужбами Росії. Справа у тому, що такі організації активно розвивалися у Росії на початку 90-х років і членами їх ставали впливові політики і великі бізнесмени, тому це було ідеальне місце для роботи агентів ФСБ. Можливо, що тепер вони можуть скористатися подібними орденами в Україні для побудови своєї агентурної мережі.

Перелік організацій, в назві яких згадується: "орден Святого Іоанна".