Казка наяву: скільки коштує з'їздити в гості до Санта-Клауса

Казка наяву: скільки коштує з'їздити в гості до Санта-Клауса
За певну суму будь-хто може отримати подарунок з рук самого Санта-Клауса
Дитяча новорічна казка не обходиться без Діда Мороза чи Санта-Клауса. Багато з українських туроператорів готові втілити казку в реальність - на Новий рік вони можуть відправити туристів на батьківщину Санта-Клауса в Лапландії як по повітрю, так і по землі.

Дитяча новорічна казка не обходиться без Діда Мороза чи Санта-Клауса. Багато з українських туроператорів готові втілити казку в реальність - на Новий рік вони можуть відправити туристів на батьківщину Санта-Клауса в Лапландії як по повітрю, так і по землі.

Ближче до Санта-Клауса

Замовити тур можна в компанії Tout Planet

Вітчизняні турфірми пропонують на Новий рік безліч турів до Фінляндії, на півночі якої в Лапландії живе Санта-Клаус. В цьому році вони замовили авіачартери в два аеропорти - Рованіємі і Кіттілу, а також готові відправити туристів з України автобусом.

Директор з розвитку туроператора TPG Валерій Паренчук заявив, що в цьому році продажі турів до Фінляндії на Новий рік йдуть набагато краще, ніж у минулому. За його словами, через зростання попиту TPG відкрив чартери в Фінляндію не тільки з Києва, але також з Харкова та Дніпропетровська.

Найбільш зручним способом дістатися до Санта-Клаусу є прямий авіапереліт в місто Рованіємі. Якщо скористатися рейсом з Києва до Рованіємі, то мінімальна вартість туру на трьох (двоє дорослих і одна дитина) складе близько 91 тис. грн.

За ці гроші туристам буде запропоновано відпочинок у чотиризірковому Santa Sport Hotel Institute Ounasvaara. В турі, який триватиме з 29 грудня по 5 січня, харчування на базі сніданків. Разом з тим туристам доведеться доплатити за новорічну вечерю - на трьох це обійдеться в суму приблизно 14 тис. грн.

При бажанні при покупці туру можна вибрати відпочинок з екскурсіями в селище Санта-Клауса і Санта Парк. У такому разі тур подорожчає приблизно на 6 тис. грн.

Правда, туроператори пропонують і тури з проживанням безпосередньо в селещі Санта-Клауса, однак задоволення це не з дешевих. За семиденний відпочинок для двох дорослих та однієї дитини туркомпанія просить близько 140 тис. грн. Дати туру - з 29 грудня по 5 січня. Харчування - дворазове.

Казка наяву: скільки коштує з'їздити в гості до Санта-Клауса

Фото: Рованіємі знаходиться в безпосередній близькості від селища Санта-Клауса

З упором на лижі

Разом з тим велика частина туроператорів продає авіатури не в Рованіємі, а в інше місто Фінляндії - Кіттілу, де розташований один з найвідоміших гірськолижних курортів цієї країни - Леві. Причому, з останнього туристів возять в село Санта-Клауса - шлях займає приблизно дві години.

Менеджер з туризму туроператора ALF Марія Жарая розповіла, що такий варіант кращий тим, що Леві - це гірськолижний курорт, в якому набагато більше розваг, ніж у Рованіємі. Останній, насамперед - адміністративний центр, а не місто для розваг.

Валерій Паренчук також зазначив, що TPG, який буде літати в Кіттілу, вибрав це місто і його курорт Леві, оскільки тут розташовано більше різнопланових готелів - від економ-сегмента до преміум-класу, порівняно з Рованіємі.

Втім, туристам, які прилітають в Кіттілу, але бажають жити не в гірськолижному Леві, а у Рованіємі, туроператори організовують трансфер.

У Леві найбільш доступний тур на трьох (двоє дорослих і одна дитина) коштує трохи більше 69 тис. грн. Туристам за ці гроші буде запропоновано відпочинок у трьохзірковому готелі Hullu Poro. Тур триває з 28 грудня по 4 січня. Харчування на базі сніданків.

Трохи дорожче буде мінімальна вартість відпочинку в чотирьохзірковому готелі Sirkantahri. За тур з 27 грудня по 3 січня, доведеться викласти близько 73 тис. грн.

Казка наяву: скільки коштує з'їздити в гості до Санта-Клауса

Фото: в Кіттілу крім традиційних новорічних розваг пропонують катання на лижах

Автобусний варіант

Для туристів, яким надто дорого летіти літаком в Лапландію, деякі туроператори пропонують автобусні тури.

Так, одна з українських туркомпаній поряд з авіатурами пропонує поїхати до Санта-Клаусу на автобусі. Вартість туру з 28 грудня по 4 січня за одну людину в такому випадку складе близько 400 євро. Якщо поїхати в тур пізніше, з 2 по 9 січня, то ціна буде ще меншою - близько 380 євро.

За ці гроші туристу будуть запропоновані оглядові екскурсії та проживання в готелях зі сніданками. Дорога пройде по маршруту Київ - Таллінн - Гельсінкі - Оулу - Рованіємі - селище Санти Клауса - Куопіо - Гельсінкі - Рига - Київ. За додаткову плату можна буде відвідати Санта Парк, арктичний зоопарк Рануа і т. д.

Розваги і візи

Основною розвагою у Фінляндії на Новий рік є все-таки відвідування селища Санта-Клауса. Марія Жарая розповіла, що в ньому туристи можуть замовити ряд послуг, наприклад, щоб безпосередньо Санта-Клаус подарував дитині подарунок. Також в селі є пошта, звідки можна відправити листівку.

У сусідньому Санта Парку живуть ельфи, які також влаштовують розваги для дітей, наприклад, проводять різноманітні майстер-класи.

Казка наяву: скільки коштує з'їздити в гості до Санта-Клауса

Фото: у ролі аніматорів у Санта Парку виступають ельфи

Зазначимо, що у Фінляндії туристи їздять не лише до Санта-Клауса. Також тут популярні відвідування ферм хаскі - туристи можуть замовити катання на собачих упряжках. Крім того, туристи люблять їздити на оленярські ферми, на рибалку або ходити до сауни, якими обладнані багато готелів.

Валерій Паренчук зазначив, що проблем з отриманням віз для турів до Фінляндії, як правило, не буває. За його словами, документи на візи з вильотом на Новий рік можна подавати до 10-15 грудня. Марія Жарая уточнила, що після того як турист сходить в консульство здати відбитки пальців і весь пакет документів, візи робляться протягом семи-десяти днів.

Замовити тур можна в компанії Tout Planet

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся