ua en ru

Скандали в новій Раді: за бійками і руйнуванням паркану в хід пішли "оголені" протести (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Перший день трудової діяльності нової Верховної Ради України вийшов, щонайменше, трохи змазаним. Розхожий вислів "лиха біда початок", мабуть, якнайкраще ілюструє старт роботи народних депутатів VII скликання.

Перший день трудової діяльності нової Верховної Ради України вийшов, щонайменше, трохи змазаним. Розхожий вислів "лиха біда початок", мабуть, якнайкраще ілюструє старт роботи народних депутатів VII скликання.

Читайте також: Присягу на вірність українському народові принесли 444 народних депутата, включаючи Табалових (фото)

Рада нового скликання, обрана на парламентських виборів 28 жовтня 2012 р., ледве почала в середу, 12 грудня, свою роботу "за обов'язковою програмою", як зненацька стала трохи пробуксовувати.

Перший конфлікт у новому парламенті стався нібито за розкладом - перед урочистою процедурою прийняття присяги народними депутатами. Так, представники опозиційних партій, особливо ВО "Батьківщина", спробували перешкодити двом своїм колишнім соратникам - Андрію та Олександру Табалову - присягнути на вірність народу.

Скандали в новій Раді: за бійками і руйнуванням паркану в хід пішли "оголені" протести (фото, відео)

Колотнеча зав'язалася ще на підходах до сесійної зали. Обурені опозиціонери вирішили перегородити батькові і синові Табаловим шлях до приміщення під скляним куполом. У підсумку опозиційні активісти не пустили до зали депутатів Табалових, обраних до парламенту від "Батьківщини".

Після того, як напередодні ці двоє відмовилися увійти до парламентської фракції об'єднаної опозиції, їх порахували потенційними "перебіжчиками". Повідомлялося, що на обличчі у Андрія Табалова сьогодні були помітні сліди крові.

Читайте також: Друга бійка в Раді: опозиція проти формування фракції КПУ (відео)

Втім, після обміну фізичними "люб'язностями" відбулася довгоочікувана реєстрація нових парламентаріїв. За її підсумками в сесійній залі "відзначилися" 444 нардепи - без захворілого комуніста Євгена Мармазова і ще п'яти відсутніх "мажоритарників", які будуть обрані тільки після проведення перевиборів на скандальних одномандатних виборчих округах.

Другим "цвяхом" святкової програми стало шоу з демонтажу горезвісного паркану поруч із будівлею парламенту.

Тон тут задавали члени "Свободи", які відчули адреналін від дебютного потрапляння до Ради. У результаті близько 50 учасників спонтанної акції зрізали паркан біля будівлі ВР з боку Маріїнського парку. Нагадаємо, довгий час ані журналісти, ані громадськість не могли з'ясувати, хто відповідає за спорудження цього незаконного об'єкта.

Пізніше два народних депутати зі "Свободи" Ігор Мірошниченко та Андрій Іллєнко зламали замок на вхідних дверях парламенту, через які до ВР заходять депутати. "Свободівці" також відкинули вбік рамку-металошукач.

Одначе апофеозом відкриття І сесії нового парламентського скликання стала акція оголених учасниць жіночого руху FEMEN. Активістки спробували зірвати засідання, атакувавши будівлю парламенту "іграшковими конячками".

Читайте також: У Раді сформовано п'ять депутатських фракцій (відео)

Дане скликання українського парламенту, за словами активісток, є "збіговиськом дресированих коней, введених до сенату вузьким колом місцевих Калігул". "Чекати від свіжозібраного стада заходів щодо поліпшення життя людей безнадійно та безглуздо, їхні інтереси не виходять за рамки стійла і вівсяної пайки", - заявили у FEMEN.

В організації пояснили, що "мета акції "Вхід конем" - звернути увагу українців на безмовно-тваринний характер парламентської системи України". Пояснюючи назву та суть заходу, активістки нагадали про історичний епізод, коли до сенату Риму було введено імператорського коня Інцитата.

Скандали в новій Раді: за бійками і руйнуванням паркану в хід пішли "оголені" протести (фото, відео)

Незважаючи на мороз, феменістки роздяглися до спідньої білизни та стрибали на імпровізованих конях. Таким чином, дівчата хотіли заскочити в Раду через під'їзд для преси. Втім, у результаті перформансу активісток було затримано. Чотирьох із них доправили до міліції за дрібне хуліганство. Після складання адміністративних протоколів дівчат незабаром відпустили.