Сирійська опозиція використовувала хімзброю, - ООН (відео)
ООН отримала свідчення, що сирійські опозиціонери використовували хімічну зброю. Про це напередодні повідомила один з членів незалежної комісії під егідою ООН Карла дель Понте (на фото), передає Reuters. За її словами, мова йде про застосування нервово-паралітичного газу зарин. При цьому доказів використання зарину з боку уряду експертам виявити не вдалося.
"Наші слідчі відправилися в сусідні з Сирією країни, щоб поговорити з жертвами, лікарями і медичними фахівцями. Судячи з їхньої доповіді, яку я бачила минулого тижня, у них є свідчення про використання зарину, але це поки що не можна назвати неспростовними доказами. Газ застосовувався опозиціонерами, не урядовими військами", - сказала дель Понті. Вона не почала розкривати подробиці, де саме опозиціонери застосували хімічну зброю.
Офіційний Дамаск і опозиціонери звинувачують один одного в трьох випадках застосування хімічної зброї - поряд з Алеппо і сирійською столицею в березні ц.р. і в м. Хомс в грудні 2012 р.
Читайте також: Хімзброя у Сирії може змінити "правила гри", але військовий сценарій виключений, - Обама
Раніше представники США заявляли, що "з різним ступенем упевненості можна говорити про застосування урядом Сирії зарину".
Нагадаємо, раніше Президент США Барак Обама пообіцяв провести ретельне розслідування обставин застосування в Сирії хімічної зброї. "Поки ми точно не знаємо, хто і як застосував хімічну зброю", - заявив тоді Обама. При цьому він натякнув, що є "деякі докази", що хімзброя було використана урядом Президента Башара Асада. В той же час Обама уточнив, що це лише попередні дані.
Читайте також: Сирія вважає ізраїльський авіаудар оголошенням війни (відео)
За словами Президента США, якщо з'являться реальні докази застосування владою Сирії хімічної зброї, це може змінити "правила гри". Обама також додав, що доручив Пентагону готуватися до різних варіантів дій у Сирії. Проте військовий сценарій виключений, завірив американський лідер.
"Застосування будь-якої зброї, зокрема, артилерійського обстрілу, проти мирного населення - саме по собі жахливе. Проте застосування зброї масового ураження проти мирних громадян - кричуще порушення норм міжнародного права. Це примушує переглянути позицію щодо конфлікту в Сирії. Ми повинні діяти обережно і ретельно вивчити ситуацію. Але думаю, всі погодяться, що ми не можемо більш стояти осторонь", - відзначав раніше Обама.
Читайте також: Ізраїль наніс авіаудар по Сирії (відео)
Збройне протистояння влади і опозиції продовжується в Сирії з березня 2011 р. Опозиція вимагає відставки Президента Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані зарубіжними радикальними угрупуваннями ісламістів. Жертвами збройного конфлікту стали близько 100 тис. осіб. У ООН попередили про небезпеку актів геноциду в Сирії.