Сирійська армія штурмує передмістя Дамаску

З Сирії надходять повідомлення про нові протистояння між урядовими військами і повстанцями. Зокрема, мова йде про бойові дії в передмісті Дамаску.

З Сирії надходять повідомлення про нові протистояння між урядовими військами і повстанцями. Зокрема, мова йде про бойові дії в передмісті Дамаску.

Як повідомляють сирійські правозахисники, в результаті обстрілу урядовими військами передмістя Дамаску загинули 3 людини: один був убитий у місті Дума і ще два в населеному пункті Хтайта, передає Reuters.

Події розгортаються на тлі нещодавно прийнятої нової резолюції Радбезу ООН щодо направлення в країну 300 спостерігачів для контролю за дотриманням перемир'я. Як відомо, обидві сторони конфлікту явно не виконують умови припинення вогню, які передбачені планом спеціального посланника Організації Об'єднаних Націй і Ліги арабських держав Кофі Аннана.

Напередодні Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй одноголосно схвалила текст резолюції N2043, що передбачає збільшення кількості неозброєних спостерігачів Сирії до 300 чоловік. Тим часом перша група спостерігачів від ООН, які повинні стежити за виконанням умов плану Аннана з припинення вогню, прибула в Сирію ще в середині квітня ц.р.

В суботу, 21 квітня, група спостерігачів відвідала місто Хомс, де зосереджені основні сили опозиції, і провела там зустрічі з місцевими жителями і сторонами конфлікту. Двоє спостерігачів залишилися в місті, щоб не допустити обстрілу з боку урядових військ. Інші міжнародні експерти відвідають сьогодні й інші осередки конфлікту в Сирії.

Раніше сирійський уряд погодився виконати план Аннана. Сірійські війська припинили військові дії і були виведені з міст. Після вступу в дію плану, запропонованого Аннаном, рівень насильства в Сирію впав, але антиурядові активісти і журналісти, які знаходяться в Сирії, повідомляють про численні порушення режиму припинення вогню.

В Сирії з березня 2011 р. продовжується протистояння влади й опозиції, яке загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. Сирійська опозиція вимагає відставки Президента країни Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів". За останніми оцінками ООН, за час конфлікту в Сирії загинули вже понад 9 тис. цивільних осіб.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся