SIPRI: Найбільшим у світі виробником зброї став британський BAE Systems

Найбільшим виробником зброї, за даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), уперше став не американський, а британський концерн BAE Systems.

Найбільшим виробником зброї, за даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), уперше став не американський, а британський концерн BAE Systems, повідомляє Deutsche Welle.

В опублікованій 12 квітня SIPRI доповіді про виробництво зброї у світі в 2008 р., наводяться дані про 100 найбільших у світі виробників військової продукції.

Вперше за історію доповідей перший рядок у списку зайняв не американський, а британський концерн - BAE Systems, який перейняв позицію лідера у корпорації Boeing. За даними SIPRI, оборот BAE Systems від продажу зброї в 2008 р. склав 32,4 млрд дол.

Наступні п'ять позицій зайняли американські виробники зброї - Lockheed Martin, Boeing, Northrup Grumman, General Dynamics і Raytheon. А європейський аерокосмічний концерн EADS став в 2008 р. сьомим серед найбільших у світі виробників військової продукції. За ним йдуть італійська корпорація Finmeccanica і французька Thales.

Найбільшим військовим концерном Німеччини став Rheinmetall, що посів у списку 29 місце. У число 100 найбільших виробників зброї увійшли ще 4 підприємства - Krauss-Maffei, Thyssen Krupp-, Diel і MTU Aero Engines.

З російських виробників зброї до першої сотні увійшли 7. На 18 місці - військовий концерн "Алмаз-Антей". Крім нього, у списку названі ОКБ "Сухой", "Тактичне ракетне озброєння", "Іркут", "Вертольоти Росії", "Уралвагонзавод" і КБ Приладобудування.

Тим не менше, лідерство на ринку військової продукції належить американським корпораціям - 60% ринку зброї. Всього до першої сотні потрапили 45 американських концернів.

Відзначимо, сукупний оборот ста найбільших військових концернів в 2008 р. склав 385 млрд дол., що на 11% більше, ніж роком раніше. Для порівняння автори доповіді наводять дані Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) - у тому ж 2008 р. сукупні витрати членів ОЕСР на допомогу країнам, що розвиваються склали 120 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся