Синхронні перемоги "Динамо" і "Шахтаря" та провал "Металіста" (відео)

5-й тур українського чемпіонату завершився. "Динамо", несподівано спокійно і впевнено, розібралося з луцькою "Волинню" 4:1. З тим же рахунком "Шахтар" переграв "Ворсклу". А київський "Арсенал", роздратований вильотом з Ліги Європи, вивіз три очки з Харкова. І ще один екс-учасник Ліги Європи "Металург" мінімально обіграв "Іллічівець".

Шахтар - Ворскла 4:1
: Мхітарян, 8, 58 Девіч, 18, Тейшейра, 69 - Янузі, 38
Шахтар: П'ятов, Срна, Ракицький, Чигринський, Шевчук, Хюбшман, Фернандіньо, Мхітарян, Коста (Ілсіньо, 64), Вілліан (Тейшейра, 60), Девіч (Патрік, 71)
Ворскла: Долганський, Даллку, Матвєєв, Чеснаков, Селін, Краснопьоров, Маркоскі (Мілько, 85), Єременко (Пічкур, 79), (Кривошеєнко, 75), Сапай, Янузі

Донеччани з перших хвилин створили максимальний тиск на ворота Сергія Долганського. З 4-х стовідсоткових нагод за перші 10 хвилин була реалізована лише одна. Чудовий дриблінг Генріха Мхітаряна призвів до першого голу у матчі. А от удари Фернандіньо по черзі спочатку ліквідував голкіпер гостей, а потім за стража воріт зіграла поперечина. Однак досить швидко вже третій гол за нову команду записав Марко Девіч, в один дотик завершивши зусилля Мхітаряна. Певна надія на інтригу спалахнула після голу Ахмеда Янузі, який перервав безрезультативну серію «Ворскли» з 487-ми хвилин, яка тривала після голу цього ж албанця у 2006 р.

Другий тайм не залишив підстав для полтавчан на порятунок. Ще дві результативні атаки були знову наслідком комбінацій з великою кількістю передач. Так, В'ячеслав Шевчук допоміг Мхітаряну відзначитись вже всьоме у новому сезоні, а потім глядачі дочекались бразильського голу. На його завершальній стадії Ілсіньо посприяв тому, щоб на табло засвітилось прізвище Алекса Тейшейри. Ротація у складі донеччан показує, що Мірча Луческу володіє достатньо довгою лавою запасних. А от жодні перестановки «Ворскли» зараз не дають підстав на рівне суперництво з грандами українського футболу.

Динамо - Волинь 4:1
: Кранчар, 22, 49, Ідейе, 29, 90+1 - Рамон, 34
Динамо: Коваль, Гусєв, Михалик, Хачеріді, Тайво, Велозу, Гармаш, Дуду (Мілевський, 79), Кранчар (Рафаель, 60), Ярмоленко (Нінкович, 65), Ідейе
Волинь: Литовченко, Симінін, Ілія, Шиков, Занев, Изворану, Насонов (Пилипчук, 46), Рамон, Герасим'юк (Шандрук, 68), Бикфалви, Суботіч

Доволі важко знайти відмінності перемоги «Динамо» від гри його головного конкурента. Однакові не лише рахунки матчів, таймів, порядок голів господарів та гостей, але і гольові «дублі» головних бомбардирів своїх команд і Епіцентр Чемпіонату України у цілому. Незвичною було хіба що відсутність інтриги на останніх хвилинах, до чого останніми тижнями підопічні Юрія Сьоміна вже занадто привчили. Але окрім Брауна Ідейе, у складі «динамівців» ще один гравець гучно заявив про себе. Це один з новачків команди - Ніко Краньчар. Після низки блідих ігор він зумів «вибухнути» і відзначитись двома красивими голами, один з яких відкрив рахунок. Потім доволі швидко суперники обмінялись взяттями воріт. На гол Ідейе «Волинь» відповіла майстерністю Рамона Лопеса.

Друга половина зустрічі розпочиналась та завершувалась голами господарів. При цьому варто відзначити високий відсоток реалізації «динамівців». Ну а найкрасивішим став третій гол у ворота Сергія Литовченка, який вперше зіграв у Прем'єр-лізі повний матч. Денис Гармаш та Олег Гусєв з правого флангу заплутали лучан, а Краньчар вклався в удар метрів з 12-ти у дальній кут воріт. Не обійшлось і без традиційного завершення. Хоча тепер Ідейе не вирішував долю команди, однак все компенсований час не обійшовся без його голу. Нігерієць обігрався з Раффаелем та вж становив остаточний рахунок, довівши поточний особистий здобуток до 6-ти м'ячів.

Металіст - Арсенал, 0:1
Гол
: Ковпак, 11
Металіст: Горяїнов, Вильягра (Обрадовіч, 22), Барвинко (Ребенок, 65), Папа Гуйє, Пшеничних, Марлос (Бланко, 46), Едмар, Шав'єр, Тайсон, Соса, Кристальдо
Арсенал: Боровик, Польовий, Міколюнас, Симоненко, Матуку, Шахов, Старгородський, Ковпак (Кобахідзе, 62), Шацьких (Мазілу, 72, Леандро, 90), Гоменюк, Адійя

Очікування, що «Арсеналу» не вистачить фізичних сил повноцінно зіграти 2 матчі за 4 дні з переїздами, а також моральним виснаженням від вильоту з Ліги Європи УЄФА, не мали підтвердження. Гості прийняли виклик «Металіста» вести гру на високих швидкостях. Кияни досить швидко піймали супротивника на контратаці, і Максим Шацьких створив передумови для голу Олександра Ковпака. Ще до перерви Домінік Адійя та Шацьких могли збільшувати відрив гостей, однак Олександр Горяінов більше не помилявся. Господарі не відхилялись від плану, однак до кожної їхньої дії гості були готові, не дозволивши всерйоз випробовувати Євгена Боровика.

Друга 45-хвилинка засвідчила ще більшу різницю між бажаннями харків'ян відігратись і «канонірів» утримати переможний рахунок, або, навіть його збільшити. До останнього був близький Олександр Кобахідзе. Вийшовши на заміну, він двічі опинявся у сприятливій для другого м'яча команди позиціях. Цього разу грузин не зміг зняти питання про переможця. За це гості пережили кілька неприємних хвилин. Зокрема, Себастьян Бланко пробив у стійку воріт, а потім він же та Хав'єр направляли удари вище поперечини. Додатковий час нічого не змінив. Різниця між командами - один бал на користь харків'ян, однак більш сприятливий календар чекає на «Арсенал».

Іллічівець - Металург Д 0:1
Гол
: Воловик, 53
Іллічівець: Худжамов, Бутко, Чижов, Іщенко, Путівцев, Пуканич (Гречишкин, 46), Кравченко (Кожанов, 59), Віценець, Федотов (Мандзюк, 79), Таргамадзе, Окриашвили
Металург Д: Бандура, Морозюк, Барановський, Воловик, Голайдо, Прийма, Данило, Нельсон (Соарес, 85), Дімітров (Макрідіс, 67), Казарян, Мораес (Траоре, 60)
На 58-й хвилині Мораес не реалізував пенальті (воротар)

Між двома заключними поєдинками 5-го туру також існує певна схожість. І у Маріуполі перемогла приїжджа команда, яка 3-ма днями раніше вибула з єврокубків. Доволі одноманітна картина першого тайму, коли гості окупували штрафний майданчик «Іллічівця», не принесла жодного голу. Хоча підстави відзначитись були і у Джуніора Мораєса, який спочатку створив собі вихід на побачення з Рустамом Худжамовим, а потім програв його голкіперу. Також активний Велізар Дімітров тримав у напрузі суперника. Те, чого не вдалось до перерви, з легкістю вийшло у дебюті другого тайму.

На виручку «Металургу» прийшов один зі стандартів, який чудовим ударом лівою ногою виконав Олександр Воловик. Дуже швидко Мораєс мав подвоїти цифри на табло, однак не забив пенальті: Худжамов виправився за порушення кількома секундами раніше. «Іллічівець» ніби прокинувся після 70-ї хвилини. Торніке Окріашвілі бив через себе - вище цілі, Давід Таргамадзе та Олександр Чижов також не стали рятівниками господарів. Тому приазовці програли другий домашній матч поспіль, а «Металург» одержав першу перемогу в Епіцентр Чемпіонаті України.

Нагадаємо, що раніше свої перемоги здобули "Дніпро", "Кривбас" і "Таврія", а "Карпати" з "Чорноморцем" зіграли внічию.