Сіндзо Абе сформував уряд Японії з колишніх міністрів (відео)

Голова ліберально-демократичної партії (ЛДП) Японії Сіндзо Абе, затверджений сьогодні на пост прем'єр-міністра країни, сформував кабінет міністрів.

Голова ліберально-демократичної партії (ЛДП) Японії Сіндзо Абе, затверджений сьогодні на пост прем'єр-міністра країни, сформував кабінет міністрів.

Міністром фінансів призначено 72-літній Таро Асо, який займав пост прем'єр-міністра Японії від ЛДП в 2008-2009 рр. і не раз піддавався критиці за ексцентричну поведінку. Зокрема, в 2009 р. він спровокував цілий шквал обурення в суспільстві, порадивши малозабезпеченим залишатися холостяками.

"Якщо у вас немає грошей, вам краще не одружуватися. Мені бачиться вкрай важким, щоб хтось, не маючи ні копійки, зміг викликати повагу, особливо свого партнера", - заявив Асо, журналістам, які поцікавилися, чи впливає, на його думку, нестача грошей на поширення пізніх шлюбів, які вважаються однією з причин низької народжуваності в сучасній Японії.

Читайте також: Новим прем'єр-міністром Японії став Сіндзо Абе

Міністром економічного відновлення став ще один член ЛДП Акіра Амарі, який в 2006-2008 рр. був міністром економіки, торгівлі і промисловості. Торговельне відомство Японії очолив ще один політичний ветеран від ЛДП Тошинітсу Мотегі. Також йому довірена розробка енергетичної політики в контексті ліквідації наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1".

Йошихіде Суга був призначений головним секретарем кабінету міністрів. Це ключова посаду в японському парламенті, що поєднує обов'язки представника уряду і координатора між міністерствами. Суга також є давнім союзником Абе: він займав пост міністра внутрішніх справ і комунікацій в попередньому кабінеті Абе до 2007 р.

Читайте також: Лідером японської опозиції став колишній міністр торгівлі Банри Кайеда

Новим главою МЗС Японії став депутат нижньої палати парламенту Японії Фуміо Кисіда. Він вважається фахівцем з відносин з США. Він сім разів обирався в нижню палату парламенту і раніше займав пост державного міністра у справах Окінави. На думку аналітиків, призначення Кисіди на пост глави МЗС може свідчити про те, що новий японський прем'єр-міністр має намір приділяти більш пильну увагу відносинам з США і просунутися у вирішенні питання про передислокацію бази авіації американської морської піхоти сша Футемма на Окінаві.

Міністром освіти призначений Хакубун Шимомура, міністром юстиції - Садакадзу Танігакі, міністром сільського господарства та навколишнього середовища - Йошимаса Хаясі. Головою військового відомства став Іцунори Онодера, колишній перший віце-прем'єр-міністр закордонних справ.

Читайте також: В Японії парламентська коаліція погодила цільовий показник інфляції на рівні 2%

Нагадаємо, ЛДП на чолі з Абе повернулася до влади за підсумками позачергових парламентських виборів у Японії 16 грудня 2012 р. До цього з 2009 р. Японією правила Демократична партія, але вона втратила кредит довіри виборців, не впоравшись з економічною кризою.

Ліберал-демократи виступають за радикальне пом'якшення монетарної політики, що дозволить знизити курс ієни і зробити японський експорт більш привабливим. Абе взяв на себе зобов'язання ліквідувати дефляцію і довести рівень річної інфляції в Японії до 2%.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top