ua en ru

Силова "революція" Президента. Хроніка перестановок в Кабміні

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович влаштував справжню кадрову "революцію" в Кабміні. Акцент Гарант Конституції зробив на силовий блок, замінивши керівників таких відомств як МДВ, СБУ, Міноборони.

Президент України Віктор Янукович влаштував справжню кадрову "революцію" в Кабміні. Акцент Гарант Конституції зробив на силовий блок, замінивши керівників таких відомств як МДВ, СБУ, Міноборони.

Силова "революція" Президента. Хроніка перестановок в КабмініПершим кого звільнив Янукович, був нинішній голова Радміну АРК Анатолій Могильов. Він позбувся поста ще в листопаді минулого року. Замість нього в крісло голови МВС сів Віталій Захарченко, який до того очолював Державну податкову службу. Незабаром Захарченко отримав звання генерала. Також Янукович замінив кількох високих чиновників у МВС. Заступником міністра знову став Віктор Ратушняк, який вже обіймав цю посаду з січня по квітень 2011 р.

Деякі політологи назвали таку рокіровку "микрореволюцією" в Партії регіонів, оскільки вона змінила баланс сил в оточенні Віктора Януковича, і він повністю взяв міліцію під свій контроль. Також депутати і експерти висловлювали припущення, що "нове обличчя" наведе порядок в силовому відомстві, оскільки там останнім часом було чимало проблем. Досить згадати про загибель двох міліціонерів під час перестрілки в Одеській області наприкінці вересня минулого року.

Силова "революція" Президента. Хроніка перестановок в КабмініПосиленням своїх позицій порахували і призначення Олександра Клименка на вивільнену посаду голови Державної податкової служби України. Експерти назвали підвищення Клименка "традиційним ієрархічним підходом", оскільки раніше він обіймав посаду заступника глави відомства. Не забули також згадати про те, що він з Донецька і таким чином посилить групу, наближену до найближчих родичів Президента.

Силова "революція" Президента. Хроніка перестановок в КабмініЧерез кілька місяців, на початку лютого Президент провів зміни в Службі безпеки Україні. Замість Валерія Хорошковського, якому Президент доручив державні фінанси, безпека перейшла під контроль Ігоря Калініна - професійного розвідника, учасника бойових дій в Афганістані, з квітня 2010 р. - начальника Управління державної охорони України. Цю посаду обійняв Сергій Кулик.

В експертному середовищі, після призначення Калініна звучали висловлювання про трансформацію СБУ в службу безпеки Президента, його політичного режиму, і знову - про посилення позицій родини Януковича.

Силова "революція" Президента. Хроніка перестановок в КабмініОдразу ж за зміною осіб в СБУ, з новим керівником прийшов час знайомитися Міністерству Оборони. Замість Михайла Єжеля, робота якого вже давно не влаштовувала ні Президента, ні прем'єра, і якого називали одним з перших "кандидатів на виліт", міністром оборони став "торговець зброєю" - звільнений з посади генерального директора "Укроборонпрому" Дмитро Саламатін.
Після цього призначення експерти заговорили вже про дефіцит кадрів у президентській команді. Тому, на думку оглядачів так довго тягнули з звільненням Єжеля. Зазначимо, що джерела повідомляють, що його Президент уже призначив своїм радником, керівником Головного управління з питань політики безпеки і оборонної політики Адміністрації Президента. Посада в АП була вакантною, проте офіційного указу поки немає.

У призначенні Саламатіна, зазначали експерти, важливу роль зіграв фактор довіри, а брак кадрів Президент компенсує, пересуваючи людей з одного поста на інший.

В Міноборони незабаром стався ще ряд змін. Янукович звільнив Володимира Можаровського з посади першого заступника міністра оборони України, і призначив його заступником міністра оборони України, керівником апарату. Відповідно, звільнив Володимира Омельянчука з посади заступника міністра оборони України, керівника апарату. Ігоря Кушніра звільнив з посади заступника міністра оборони України, і призначив Олександра Олійника та Дмитра Пляцука відповідно, першим заступником і заступником міністра оборони України.

Силова "революція" Президента. Хроніка перестановок в КабмініСьогодні Президент України Віктор Янукович звільнив Григорія Педченка з посади начальника Генерального штабу, головнокомандувача Збройних Сил України (ЗСУ), а призначив на цей пост його заступника Володимира Заману. Раніше Янукович заявляв, що Міністерство оборони і Генеральний штаб Збройних сил України мають спільно підготувати реалістичну концепцію радикального і ефективного реформування української армії.

Напевно, найгучнішим, стало звільнення з поста віце-прем'єра і призначення на посаду секретаря РНБОУ Андрія Клюєва. Він посів там місце Раїси Богатирьової, яка увійшла в уряд Азарова міністром охорони здоров'я на місце Олександра Аніщенка, який давно не влаштовував Президента і главу Кабміну. Експерти вже котрий день ламають голови, чим варто вважати призначення Клюєва в РНБО: пониженням, або підвищенням, з оглядкою на бажання Президента посилити роль Ради. Силова "революція" Президента. Хроніка перестановок в КабмініСам Андрій Клюєв вважає, що його завдання на посту секретаря - зробити Україну безпечною у всіх сенсах цього слова, і планує поширити свою діяльність на всі структури влади, з метою їх координації на благо економічної та політичної стабільності.

Експерти в питанні оцінки переводу Клюєва на нову посаду вже не оригінальні. Знову звучать тези про зміцнення "сім'ї", режиму та особистої влади Януковича.

Тим часом, посада першого віце-прем'єра, яку раніше займав Клюєв, залишається вакантною. Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров, вчора в ефірі програми "Шустер Live" сказав, що імен кандидатів на цю посаду називати не буде, але в найближчі дні збирається подати кандидатуру віце-прем'єра на затвердження Президенту.