ua en ru

Швейцарія розглядає можливість повернення золотих запасів з ФРС США

Автор: RBC.UA
Влада Швейцарії почала обговорення проекту щодо повернення своїх золотих запасів у країну з Федеральної резервної системи США.

Влада Швейцарії почала обговорення проекту щодо повернення своїх золотих запасів у країну з Федеральної резервної системи США. Про це повідомляє канал "Росія 24".

Метою нового проекту стане захист золотих активів Національного банку Швейцарії від втрати частини своїх накопичень. З ініціативою даного законопроекту виступили четверо членів парламенту країни. Пакет документів складається з трьох основних пунктів: забезпечити зберігання національних запасів жовтого металу усередині Швейцарії, встановити заборону для Центробанку на продаж золота за кордон і законодавчо встановити мінімальний поріг в 20% як частку фізичного золота в загальному обсязі золотовалютних резервів країни.

Для того, щоб затвердити новий закон, потрібно зібрати близько 100 тис. підписів громадян Швейцарії. Вже зараз стає очевидним, що браку в охочих забезпечити приріст внутрішніх золотих запасів явно не буде. Серед жителів країни посилюється думка про те, що заходи монетарного стимулювання ФРС і ЄЦБ фактично ведуть до знецінення ЗВР, що зберігаються у них. Приток дешевих грошей в економіку, який ще називають включенням друкарського верстата, веде до знецінення національних валют і втрати частини обсягу резервів.

Ще близько 10 років тому ЦБ Швейцарії не міг продавати запаси фізичного золота, оскільки вони офіційно вважалися за "надбання швейцарського народу". Проте в подальші роки Національний банк анулював цей пункт своїх правил і вже встиг продати близько 50% своїх запасів золота в обмін на грошові кошти.

Відзначимо, один з найвідоміших керівників Франції - генерал Шарль де Голль - за роки свого правління першим в сучасній історії здійснив дедоларизацію республіки. 4 лютого 1965 р. де Голль заявив про необхідність обміну золотовалютних резервів, що зберігаються в доларах, на фізичне золото. Від слів генерал перейшов до справи і пред'явив США до обміну валюту для видачі фізичного золота. В результаті почався політичний скандал: США натиснули на Францію як партнера в НАТО, після чого де Голль оголосив про вихід Франції з НАТО і закрив всі 189 баз альянсу на території Франції. У США не залишилося вибору - ФРС провела обмін за фіксованим курсом. З 1965 по 1967 рр. США обміняли свої гроші на 3 тис. тонн чистого золота. Через роки, США в односторонньому порядку відмовилися від всіх своїх прийнятих раніше міжнародних зобов'язань по золотому забезпеченню долара.

Нагадаємо, в лютому ц.р. тимчасовий голова Національного банку Швейцарії Томас Джордан підтвердив намір банку захищати встановлений граничний рівень вартості швейцарського франка проти євро. Він запевнив, що регулятор готовий скуповувати іноземну валюту в потрібній кількості в разі необхідності.

Раніше, у вересні 2011 р. Нацбанк Швейцарії встановив граничний мінімум для вартості пари євро/швейцарський франк на рівні 1,2.