Швеція обіграла Сербію, а французи розгромили естонців

Ола Тойвонен та Златан Ібрагимович забезпечили суперникам збірної України на Євро-2012 перемогу у товариському спарингу із сербами. А французьска збірна Лорана Блана в останньому товариському матчі перед Євро впевнено переграла естонців.

Франція - Естонія 4:0
: Рібері, 24, Бензема, 38, 47 (з пенальті), Менез, 90+1
Франція: Льоріс, Дебюши, Мексес, Рамі, Евра, А.Диарра (Косельни, 65), Кабай (Вальбуена, 51), Рібері (Мартен, 65), Насрі (Бен Арфа, 73), Малуда (Жиру, 73), Бензема (Менез, 73)
Естонія: Парейко, Клаван, Яагер, Тенисте (Круглов, 46), Ряхн, Дмитрієв, Пурі, Васильєв, Опер (Воськобойников, 67), Кінк (Пур'є, 68), Оямаа (Сааг, 61)

В останньому товариському матчі перед Євро-2012 керманич збірної Франції Лоран Блан, як і обіцяв, виставив оптимальний склад, який попрощався зі своїми вболівальниками розгромною перемогою. Для естонців цей поєдинок став історичним, оскільки вони з представником цієї національної асоціації УЄФА, на відміну від всіх інших, ніколи раніше не грали.

Французи з перших хвилин заволоділи перевагою, проте естонці у свою чергу вважали за краще не відсиджуватися в обороні, а шукати щастя в атаці. Зі "стандарту" у гостей неточно пробив Костянтин Васильєв, а у триколірних тон у грі задавали Франк Рібері і Флоран Малуда.

На 24-й хвилині підопічні Блана вийшли вперед, хоча до цього прибалти впевнено справлялися з атаками суперника. Після передачі Бензема фіналіст Ліги чемпіонів Рібері пішов у прорив по флангу, який закінчився виходом сам на сам - 1:0.

Після гола французи активізувалися, і різниця в класі стала ще очевиднішою. На 35-й хвилині Таві Ряхн ледь не зрізав м'яч у свої ворота після навісу Бензема. Дуже скоро футболіст "Реала" все ж домігся свого, вразивши ворота кіпера "Вісли" Сергія Парейко ефектним ударом в дальній кут від межі штрафного.

На самому початку другого тайму знову спрацював дует Рібері - Бензема, який оформив дубль, завершивши атаку, що пройшла немов за підручником. Добившись більш ніж комфортної переваги, французи зменшили темп, але при цьому доставляли учаснику стикових матчів Євро-2012 безліч проблем.

Естонці не полишали надій вразити ворота французів, і Сандеру Пурі і Володимиру Воскобойникову вдалося непогано розім'яти кіпера Юго Льоріса. Французи ж нікуди не поспішали і спокійно довели справу до перемоги, причому в компенсований час зробили рахунок 4:0. Після ефектної скидки п'ятою у виконанні Олів'є Жиру ворота Парейко з кількох метрів розстріляв Жеремі Менез.

Швеція - Сербія 2:1
: Тойвонен, 23, Ібрагімовіч, 52 (з пенальті) - Суботіч, 27
Швеція: Ісакссон (Віланд, 71), Лустіг (Й.Ольссон, 74), Мельберг, Гранквіст, М.Ольссон, Шельстрем, Свенссон (Хольм, 87), Ельм, Тойвонен (Хюсен, 55), С . Ларссон (Вільхельмссон, 87), Ібрагімовіч (Вернблоом, 81)
Сербія: Алексіч (Кахриман, 46), Лукович, Суботіч, Обрадовіч (Коларов, 77), Максимович, Тошич, Лазовіч, Петрович, Игньовски (Матіч, 63), Томіч, Лекич (Щепович, 46)

Шведи змогли здобути другу поспіль перемогу у товариському спарингу напередодні старту Євро-2012 завдяки голам Оли Тойвонена та Златана Ібрагимовича. Поєдинок для скандинавів видався складнішим, аніж попередня зустріч з ісландцями (3:2).

Тойвонен уже на 23-й хвилині скористався помилкою голкіпера й відкрив рахунок. Але вже за три хвилини Невен Суботич зрівняв рахунок. Проте останнє слово було за неперевершеним Ібрагимовичем, який і встановив остаточний рахунок в Солні.

Ісландія не обмежувала шведів у просторі, тож вони вправно використовували фланги. Натомість Сербія діяла дуже обережно у захисті й стрімко переходила до контратак. Менше з тим, підопічні Еріка Хамрена таки дочекалися своєї нагоди. Після подачі з "кутового" від Расмуса Ельма голкіпер сербів Бранимир Алексич мав спокійно забирати м'яч у руки, проте не зміг втримати його й подарував чудову нагоду Тойвонену. Нападник з метра розстріляв ворота опонента.

Проте не довго раділи шведи забитому голу. Уже через три хвилини високий Суботич стрибнув вище за свого опонента Андреаса Гранквіста й вколотив м'яч у сітку воріт головою, після подачі зі "стандарту".

По перерві активніше заграли шведи й були винагороджені за свої старання. Ельм відправив Тойвонена на побачення з Дамиром Кариманом, який вийшов на заміну, й голкіпер збив нападника у власному карному. Ібрагимович із "точки" не схибив, поціливши точно у нижній кут.

Використані матеріали УЄФА.

Також нагадаємо, що вчора свій товариський матч зіграла збірна України . Зіграла невдало, програвши в два м'ячі збірній Туреччини.