Швеція, Іспанія і Голландія перемагають у товариських матчах

Суперник збірної України в груповому турнірі Євро-2012 Швеція перемогла у Гетеборзі непоступливих ісландців. Збірна Іспанії продовжила підготовку до чемпіонату Європи впевненою перемогою над південнокорейською командою в Берні. Голландці швидко прийшли до тями після суботньої поразки від Болгарії, здолавши в наступному спарингу словаків.

Швеція - Ісландія 3:2
Голи
: Ібрагімовіч, 2, Тойвонен, 14, Вільхельмссон, 78 - Сигторссон, 29, Йонассон, 90+3
Швеція: Ісакссон, Мельберг, Ольссон (Антонссон, 81), Гранквіст, Сафарі, Шельстрем (Вернблоом, 46), Ельм (Хольм, 62), Тойвонен, Ларссон (Байрамі, 46), Ібрагімовіч (Вільхельмссон, 63), Розенберг (Хюсен, 46)
Ісландія: Хальдорссон, Р.Сигурдссон, Йонассон, Бьярнсон (Гудмундссон, 81), Скуласон, Арнасон (Ейолфссон, 83) Гуннарссон, Даніельссон (Йонссон, 67), Г.Сигурдссон, Гисласон, Сигторссон (Финнбогасон, 58)

У першому з двох спарингів напередодні фінальної стадії Євро-2012 шведи в Гетеборзі здолали збірну Ісландії.

Господарі, які в своєму останньому відбірному матчі з рахунком 3:2 переграли збірну Нідерландів, почали з місця в кар'єр. Не минуло й кількох хвилин, як шведи повели. Маркус Розенберг і Себастьян Ларссон розігнали атаку по лівому флангу, і простріл останнього з льоту замкнув Златан Ібрагимович. Дванадцять хвилин потому вже нападаючий "Мілана" виступив в ролі асистента, низом зробивши передачу на Олу Тойвонена, який перенаправив м'яч у сітку.

У ці хвилини шведи володіли перевагою. Расмус Ельм на позиції опорного півзахисника перекривав усілякі спроби суперника контратакувати, а Ібрагимович, Тойвонен і Розенберг за підтримки активних флангів в особі Ларссона і Беранга Сафарі буквально розривали оборону гостей.

На 29-й хвилині ісландці трохи охолодили запал опонентів. Олафур Скуласон зробив передачу на Кольбейна Сігторссона, який, випередивши Олофа Меллберга, технічно пробив у кут.

У спробі загострити гру своєї команди Ерік Хамрен зробив кілька замін у перерві, і на 80-й хвилині шведи відновили комфортну перевагу в два м'ячі. Московський армієць Понтус Вернблум здорово зіграв у підіграванні, а Крістіан Вільгельмссон змусив Ханнеса Хадльдорссона капітулювати ударом з льоту.

Останнє слово, правда, залишилося за гостями. Хадльгрімур Йонассон після подачі кутового у доданий час виграв повітря у свого опікуна і результативно пробив головою.

П'ятого червня шведи зіграють з сербами, а вже 11 числа, в першому матчі на чемпіонаті, зустрінуться з українцями.

Нідерланди - Словаччина 2:0
Голи
: Салату, 8 (аг), ван дер Ваарт, 75

Нідерланди: Стекеленбург, ван дер Віль, Хейтінга, Боума (Влаар, 46), Схаарс, ван Боммель, Н. де Йонг, Снайдер (ван дер Ваарт, 51), Роббен (Нарсінг, 84), Афеллай (Куйт, 80), ван Персі (Хунтелаар, 68)

Словаччина: Муха, Чех (Гулдан, 76), Губочан, Пекарік, Салату, Гуда (Коня, 46), Швенто, Хамшик, Брежнаник (Прохазка, 46), Стох (Копунек, 81), Бакош (Голошко, 78)

Після суботнього фіаско в товариському матчі з Болгарією голландці сумували недовго. Уже в наступному спарингу помаранчеві в Роттердамі здолали Словаччину, досягши важливої з психологічної точки зору перемоги.

Помітно оновлений Бертом ван Марвейком склад повів в рахунку вже в дебюті, коли Корнел Салата зрізав м'яч у власні ворота. Голландці створили ще кілька непоганих моментів, проте свій наступний м'яч забили тільки за 15 хвилин до кінця - відзначився Рафаель ван дер Ваарт. У суботу помаранчеві зіграють з Північною Ірландією, після чого відправляться на ЄВРО.

Йоріс Матейсен в спарингу з Болгарією пошкодив м'яз, що безумовно додало ван Марвейку головного болю. Ще більше голландського тренера змусило хвилюватися, коли в дебюті спарингу зі словаками Вільфред Баума і Джон Хейтінга в простій ситуації зіткнулися головами. Захисник ПСВ дотерпів до перерви, проте потім був відправлений до лікарні на обстеження.

З'явився в "основі" Ібрахім Афеллай, котрий горів бажанням себе проявити, і незабаром йому це вдалося. На восьмій хвилині нападник "Барселони" зробив ривок по лівому флангу і прострілив у штрафну зону, де на шляху м'яча виявився Салата, від якого м'яч прошмигнув у сітку.

Робін ван Персі на відміну від спарингу з болгарами займав позицію центрфорварда, де виглядав набагато гостріше, ніж на фланзі. Трійця Афеллай - ван Персі - Ар'єн Роббен постійно нагнітала тиск, однак оборона словаків після пропущеного м'яча була на висоті.

Після перерви поле із забоєм голеностопа покинув Уеслі Снейдер, якого замінив ван дер Ваарт. У підсумку саме плеймейкер "Тоттенхема" став головною дійовою особою останньої чверті матчу. Спочатку він зарядив зі штрафного в хрестовину, а потім вразив ціль ударом від кордону карного майданчика після комбінації за участю іншого резервіста - Клас-Яна Хунтелара.

Іспанія - Південна Корея 4:1
Голи
: Торрес, 11, Алонсо, 53 (з пенальті), Касорла, 56, Негредо 80 - Кім, 43

Іспанія: Рейна (Касільяс, 81), Рамос (Домінгес, 58), Монреаль, Арбеола, Альбіоль, Алонсо (Соріано, 66), Касорла (Солдадо, 58), Мата (Адріан, 58), Беньят, Сілва, Торрес (Негредо, 58)

Південна Корея: Джин Хіен, Джу Хо, Джанг Су, Янг Х'янг, Хьо Джин, Бо Кьянг, Джай Сунг, Беом Сеук, Чи Ву, Донг Шук, Хеюн Беем

У рамках підготовки до фінальної стадії Євро-2012 збірна Іспанії здобула другу перемогу поспіль. Цього разу підопічні Вісенте дель Боске без проблем розібралися в Берні зі збірною Південної Кореї, продемонструвавши фірмову атакуючу гру.

Рахунок в матчі відкрив новоявлений переможець Ліги чемпіонів в складі "Челсі" Фернандо Торрес, який не забивав за збірну майже рік. Кім До Хену вдалося відновити рівновагу красивим ударом, однак після перерви іспанці знову вийшли вперед і надалі не випускали важелів гри зі своїх рук.

Спершу хавбек Хабі Алонсо точно пробив з пенальті, після чого Санті Касорла і Альваро Негредо довели рахунок до великого. Команда дель Боске знову грала без футболістів "Барселони" і "Атлетика", які не так давно билися у фіналі Кубку Іспанії.

У порівнянні з суботнім матчем проти сербів (2:0) керманич піренейців зробив сім перестановок в стартовому складі. Іспанці з перших хвилин взялися за штурм оборонних порядків суперника. Хороші можливості відзначитися були у Торреса, що підправляв м'яч після потужного удару Касорли, і Алонсо, чий постріл в ефектному кидку парирував Кім Чжин Хен.

До слова, Торрес і його одноклубник Хуан Мата проводили перший матч з моменту фіналу Ліги чемпіонів, що відбувся 11 днів тому. Нападник лондонців виглядав досить свіжо і отримав в нагороду за свої старання забитий м'яч. Півзахисник "Бетіса" Беньят зробив хорошу передачу в центр штрафного, а Торрес чудово пробив у верхній кут.

"Фурія Роха" продовжувала нагнітати тиск в районі чужого карного майданчика, проте разок прогавила небезпечний випад суперника, за що і поплатилася. Резервного воротаря іспанців Пепе Рейну ударом від кордону штрафного переграв Кім До Хен. Майже відразу небезпечно атакував активний Мата, який пробив трохи мимо. Однак через сім хвилин після перерви статус-кво було відновлено: Чо Ен Хюн притримав у власному штрафному Начо Монреаля, і Алонсо чітко реалізував 11-метровий.

Діючі чемпіони світу та Європи зміцнили свою перевагу стараннями Касорли, який майстерно перекинув стінку корейців зі штрафного. Остаточний рахунок на табло встановив Негредо, який забив свій шостий м'яч за збірну на 79-й хвилині. Нападник "Севільї" точно пробив в "гамак" воротареві після діагональної передачі Роберто Сольдадо.

У наступному спарингу Іспанія 3 червня в Севільї поміряється силами з Китаєм, а через тиждень почне захист титулу чемпіона Європи поєдинком проти збірної Італії в Гданську.

Використані матеріали УЄФА.

Нагадаємо, що раніше в інших товариських матчах збірна України розгромила Естонію, Англія обіграла Норвегію, Іспанія перемогла Сербію, а швейцарці познущалися над Німеччиною