ua en ru

Швець: Профільний комітет ВР підтримує декриміналізацію статті, за якою переслідують Тимошенко

Автор: RBC.UA
Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує народним депутатам під час розгляду у другому читанні президентського законопроекту про гуманізацію деяких статей Кримінального кодексу декриміналізувати статтю 365, за якою засуджена Юлія Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба БЮТ-Батьківщина.

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує народним депутатам під час розгляду у другому читанні президентського законопроекту про гуманізацію деяких статей Кримінального кодексу декриміналізувати статтю 365, за якою засуджена Юлія Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба БЮТ-Батьківщина.

Як повідомив сьогодні під час круглого столу голова Комітету Віктор Швець, таке рішення було ухвалено більшістю членів цього комітету, у тому числі від провладних партій.

За словами Швеця, комітет при підготовці даного законопроекту до другого читання вніс суттєві зміни до статті 365, згідно з якими пропонується вилучити цю статтю в діючій редакції та замінити її іншою - статтею 365 з позначкою 3, яка передбачатиме кримінальну відповідальність за перевищення влади чи повноважень службовою особою лише у випадку корупційних дій з метою отримання вигоди.

"Згідно з поправкою до статті 365, якщо посадова особа не отримує вигоду для себе чи для членів своєї сім'ї від політичного рішення, то така особа не може притягатись до кримінальної відповідальність і нестиме лише політичну відповідальність", - уточнив Швець.

Він також додав, що цим кроком українське законодавство буде наближено до міжнародних стандартів.

Віктор Швець прогнозує, що у зв'язку з такою пропозицією профільного комітету голосування за відповідний законопроект, який виноситься на розгляд парламенту завтра, буде позитивним.

Зазначимо, 6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект № 9221 від 27 вересня 2011 р., ініційований Президентом України Віктором Януковичем, про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності). У цьому законопроекті немає статті 365 Кримінального кодексу, за якою 11 жовтня екс-прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко винесли вирок.

В цілому законопроектом пропонується за скоєння злочинів у сфері господарської замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкції у вигляді штрафу. Що стосується, 365 ст. Кримінального кодексу, то у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти про її декриміналізацію.

Нагадаємо, раніше стурбованість арештом лідера української опозиції висловив ряд європейських дипломатичних відомств, декілька українських політичних сил, а також представники Сенату США.

Крім того, чільні діячі Європейського Союзу неодноразово повторювали, що європейська інтеграція України пов'язана з дотриманням у державі демократичних норм.

У той же час, МЗС України запевняв, що інститути державної влади не мали жодного впливу на хід судового процесу.

На даний час, як заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко розслідуються три кримінальні справи.

"На сьогоднішній день таких справ три", - сказав Кузьмін. "Одну справу розслідує Служба безпеки, іншу справу розслідує Податкова міліція і третю - Генпрокуратура", - уточнив заступник генпрокурора.

Кузьмін підтвердив, що СБУ розслідує справу за боргами "Єдиних енергетичних систем України" перед Міноборони Росії. Податкова міліція, за його словами, розслідує справу "за фактом ухилення від сплати податків, як директором фірми "ЄЕСУ" Тимошенко, так і громадянкою Тимошенко". "Третю справу розслідує Генпрокуратура, це справа за фактами, які я вже озвучив; окрім того є справа кримінальна за фактом замаху на дачу хабарів членам Верховного Суду з боку Юлії Володимирівни Тимошенко, є справа про факт нападу на Чернігівський слідчий ізолятор", - повідомив Кузьмін, при цьому він зазначив, що деякі справи об'єднані в "загальні папки".

Крім того, заступник генпрокурора зазначив, що американські прокурори встановили факт співучасті екс-прем'єра Павла Лазаренка і президента компанії "ЄЕСУ" Юлії Тимошенко. "Лазаренко отримав гроші від компаній, якими володіла і які контролювала українська ділова жінка Юлія Тимошенко, включаючи "Єдині енергетичні системи України",.. в обмін на які Лазаренко використовував свою службову владу на користь компаній Тимошенко, і Лазаренко не розкрив народу і уряду України, що отримував значні кошти від цих компаній", - процитував американський обвинувальний акт Кузьмін.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва визнав екс-прем'єра України, лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко винною у перевищенні повноважень під час підписання газових контрактів з РФ і засудив до 7 років позбавлення волі.

Зазначимо, для Тимошенко - це другий арешт у житті. У лютому 2001 р. - невдовзі після відставки з поста віце-прем'єра з ПЕК в уряді Віктора Ющенка - Тимошенко була поміщена до Лук'янівського СІЗО. Тоді Тимошенко звинувачували в несплаті податків і контрабанді російського газу в Україну під час її управління компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення, і Тимошенко вийшла на свободу.