ua ru

Шварценберг: Чехія не ратифікує угоду про асоціацію з Україною

Автор: RBC.UA
Чехія не ратифікує угоду про асоціацію з Україною. Про це заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберг в інтерв'ю Deutsche Welle.

Чехія не ратифікує угоду про асоціацію з Україною. Про це заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберг в інтерв'ю Deutsche Welle.

"Зараз ні. Я думаю, що в інший час так, але не зараз. Пізніше", - зазначив Шварценберг на питання про те, чи буде ратифіковано угоду.

Офіційна Прага не вважає, що на даному етапі Україна відповідає базовим політичних цінностям і правилам євроспільноти, таким як верховенство закону, демократія, розумне управління, громадянське суспільство. За словами голови дипломатичного відомства Чехії Шварценберга, "Україна є однією з важливих країн, але вона повинна пройти весь цей важкий шлях євроінтеграції".

Також у Чехії сподіваються, що в Україні будуть створені рівні умови для всіх учасників майбутніх парламентських виборів 2012 р. Шварценберг був серед п'яти міністрів закордонних справ ЄС, які нещодавно опублікували відкритий лист в The New York Times про стан демократії в Україні. Коментуючи цілі відкритого листа, чеський дипломат висловив надію, що стаття з його співавторством дала "відповідний ефект і стала поштовхом для прискореного розвитку демократії в Україні".

Справи відомих українських політиків Юлії Тимошенко, Юрія Луценка і багатьох інших, які зараз перебувають за ґратами в Україні "викликають багато негативу", повідомив Шварценберг. Дипломат сказав, що не може коментувати судові процеси, але одночасно застеріг: "У Європейському Союзі таке враження, що судова влада в Україні працює за політичним замовленням. Це робить неможливим майбутнє членство країни в ЄС".

Нагадаємо, Україна і Євросоюз 30 березня ц.р. в Брюсселі парафували угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ). Глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що процес ратифікації угоди про асоціацію України і ЄС буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні. Тейшейра зазначив, що Україна поки не виконує вимоги ЄС в частині проведення реформ. Зокрема, Євросоюз не бачить прогресу в судовій реформі України.

Раніше голова парламентського комітету у справах ЄС Гунтер Кріхбаум заявив, що в Україні відбувається "регрес в процесі реформ". За його словами, Бундестаг виступає проти підписання угоди про асоціацію на наступному саміті Україна-ЄС у листопаді.

У свою чергу міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що угода може бути підписана через 6-12 місяців.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р. а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Натомість було схвалено рішення про те, що новий документ, який регламентує відносини України і ЄС, матиме назву "Угода про асоціацію".