ua en ru

Шевкі Акюнер очолить представництво ЄБРР в Україні

Автор: RBC.UA
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) призначив Шевкі Акюнера директором банку в Україні. Акюнер, який раніше обіймав посаду заступника директора ЄБРР в Туреччині, замінить Андре Куусвека, призначеного директором з розвитку фінансування в національних валютах і місцевих ринків капіталу в штаб-квартирі ЄБРР в Лондоні. Куусвек обіймав посаду директора ЄБРР в Україні з 2008 р.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) призначив Шевкі Акюнера (на фото) директором банку в Україні. Акюнер, який раніше обіймав посаду заступника директора ЄБРР в Туреччині, замінить Андре Куусвека, призначеного директором з розвитку фінансування в національних валютах і місцевих ринків капіталу в штаб-квартирі ЄБРР в Лондоні. Куусвек обіймав посаду директора ЄБРР в Україні з 2008 р. Про це повідомляє прес-служба ЄБРР.

Впродовж своєї 17-річної кар'єри в ЕБРР Акюнер обіймав старші керівні посади у відділах кредитних ризиків і агробізнесу перед призначенням до Туреччини в 2009 р. Він приступить до виконання своїх обов'язків 1 червня 2013 р.

Читайте інтерв'ю з Андре Куусвеком

До приходу в ЄБРР Шевкі Акюнер працював у Центральному банку Туреччини, Банку Монреаля і Королівському банку Канади, а також в інших країнах Північної Америки і Європи.

Читайте також: ЄБРР готовий інвестувати до України щорічно близько 1 млрд євро, якщо інвестклімат в країні поліпшуватиметься

Акюнер є громадянином Туреччини. Він має ступінь бакалавра управління Босфорського університету (Стамбул) і ступінь магістра ділового адміністрування Університету Конкордія (Монреаль, Канада).

ЄБРР є найкрупнішим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 31 березня 2013 р. банк узяв зобов'язання щодо надання більше 8,63 млрд євро (11 млрд. дол.) в рамках 337 проектів в Україні.

Читайте також: ЄБРР може припинити фінансувати Україну, якщо не буде подолана корупція

Нагадаємо, 25 березня 2013 р. ЄБРР підписав з НАЕК "Енергоатом" угоду про надання кредиту на 300 млн євро під державні гарантії щодо проекту "Комплексна програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій". Загальна вартість проекту складає 1 млрд 245,3 млн євро, зокрема за рахунок позики ЄБРР і ЄврАтом - 600 млн євро на паритетних умовах. Решту фінансування передбачено отримати за рахунок коштів, які надходять "Енергоатому" від продажу електричної і теплової енергії, виробленої атомними електростанціями.

27 липня 2012 р. ЄБРР підписав договір про надання Україні кредиту на 152 млн євро для завершення будівництва метрополітену в місті Дніпропетровськ. Планується, що будівництво метрополітену буде завершено до 4-х роковин після підписання договору.

Читайте також: ЄБРР підписав з "Енергоатомом" угоду про надання 300 млн євро кредиту

Банк постійно говорить про необхідність поліпшення інвестиційного клімату і подолання корупції в Україні. ЄБРР готовий інвестувати до України щорічно близько 1 млрд євро, якщо інвестклімат в країні поліпшуватиметься.

ЄБРР управляється радою директорів, які представляють утримувачів акцій - 64 країни плюс Європейський союз і Європейський інвестиційний банк. Нарадами ради директорів керує президент банку, який отримує рекомендації від виконавчого комітету і старшого менеджменту. Структура банку складається з семи основних підрозділів, в яких працюють більше 1,5 тис. осіб зі всього світу.