ua en ru

Шостий день протестів у Туреччині: Загинули двоє людей, близько 3 тис. демонстрантів постраждали (фото)

Автор: RBC.UA
Масові заворушення в Туреччині тривають вже шостий день. У ході зіткнень з силовиками постраждали близько 3 тис. демонстрантів, двоє загинули.

Масові заворушення в Туреччині тривають вже шостий день. У ході зіткнень з силовиками постраждали близько 3 тис. демонстрантів, двоє загинули.

Напередодні в ході антиурядової маніфестації в провінції Хатай на півдні Туреччини 22-річний юнак отримав вогнепальні поранення, які виявилися смертельними, передає телеканал NTV.

Фото: Протести в Стамбулі

У Стамбулі ситуація також залишається напруженою. Активісти оточили площу Таксим каністрами з бензином і підпалили їх. Вони викрикують антиурядові гасла і вимагають відставки прем'єр-міністра Реджепа Тайіпа Ердогана.

Шостий день протестів у Туреччині: Загинули двоє людей, близько 3 тис. демонстрантів постраждали (фото)

Facebook Turkish Revolution

Читайте також: МЗС рекомендує громадянам України утриматися від участі в акціях протесту в Туреччині

Поліцейські періодично розганяють протестувальників, однак ті з завидною регулярністю повертаються на площу. В Анкарі при розгоні демонстрації правоохоронці використали сльозогінний газ. У період з 1 червня в зіткненнях з поліцією більше 1,7 тис. людей отримали поранення. Багато учасників мітингів були заарештовані.

Раніше глава уряду критично відгукнувся про активістів, заявивши, що організаторами виступів стали дисиденти, спонсоровані за кордону. Він пообіцяв швидко розібратися з маніфестаціями після повернення до Туреччини - зараз він перебуває з візитом в Марокко.

Як повідомляє на своїй сторінці в Facebook журналіст Осман Пашаєв, Ердоган у Марокко заявив, що демократія - це результати виборів і щоб перевірити, хто правий, готовий йти на них. Також заяву зробив Президент Туреччини Абдула Гюль. "Пару годин тому Гюль офіційно заявив:" Демократія - не тільки результати виборів, тому що за такої логіки можна отримати ситуацію, яка склалася після виборів в інших країнах близького сходу, а Туреччина - саме демократія ", - цитує Президента Пашаєв.

Читайте також: Турецька профспілка закликала 4 і 5 червня провести загальний страйк

Нагадаємо, масові акції протесту в Туреччині почалися близько тижня тому після того, як влада Стамбула вирішили побудувати торгово-розважальний центр на площі Таксим і заради цього стали вирубувати дерева у центральному парку Гезі. Це викликало обурення тисяч жителів міста.

Незадоволені городяни стали виходити на вулиці, поступово протест переріс із соціального невдоволення у політичне протистояння - у містах країни стали проходити демонстрації проти політики прем'єр-міністра Ердогана. Його звинувачують в авторитаризмі і "повзучої ісламізації" країни. Пікети турецьких громадян проти "диктаторської" політики глави уряду пройшли і в деяких європейських містах.

Читайте також: Прем'єр-міністр Туреччини заявив, що Протести організовані екстремістами

США і Великобританія висловили заклопотаність жорсткими діями турецької влади. Правозахисна організація Amnesty International також засудила дії поліції. "Влада Туреччини мають заборонити поліції будь надмірне застосування сили і негайно почати розслідування випадків зловживання", - заявив директор європейської та центрально-азіатській програми організації Джон Далхусейн.