Shell викупила потужності з обробки СПГ в Перу і Тринідаді за 4,4 млрд дол
Найбільший європейський нафтогазовий концерн Royal Dutch Shell продовжив розширення, викупивши потужності з обробки скрапленого природного газу в іспанської Repsol. Вартість покупки склала 4,4 млрд дол., проте враховуючи обсяг заборгованості підрозділів, для Shell дані активи обійдуться в більш, ніж 6,7 млрд дол., повідомляє телеканал "Росія 24".
Таким чином, Shell дістане доступ до експортних потужностей в Перу і Тринідаді і Тобаго, що дозволить компанії уникнути пониження рейтингу, котре їй загрожує.
Раніше Royal Dutch Shell оголосила про плани по інвестиціях на суму більше 20 млрд дол. в газові проекти в період з 2012 по 2015 рр.
Читайте також: Україна і Shell підписали в Давосі угоду про видобуток сланцевого газу (фото)
Shell займає лідируючі позиції в світі з виробництва зрідженого природного газу. У керівництві компанії відзначають стабільно зростаючий потік прибутку від газових проектів за останні роки і розглядають нові проекти з розробки газових родовищ. За оцінками експертів, Royal Dutch Shell збирається вести активнішу політику з придбання нових активів в даному сегменті. У самій компанії указують на помітне збільшення попиту на газ з Азіатсько-Тихоокеанського регіону.
Нагадаємо, чистий прибуток британо-голландської нафтогазової групи Royal Dutch Shell (що припадає на частку акціонерів материнської компанії) за 2012 р. скоротилася на 14% і склала 26,592 млрд дол. проти 30,918 млрд дол., отриманих за 2011 р.
Сукупна виручка компанії за 2012 р. практично не змінилася, склавши 481 млрд дол. проти показника річної давності на рівні 484 млрд дол.
Читайте також: Shell вкладе в Юзівське родовище від 10 до 50 млрд дол
У України є додатковий інтерес стежити за діяльністю Shell, оскільки 24 січня в Давосі Україна і Shell підписали угоду про видобуток сланцевого газу на Юзівському родовищі в Донецькій і Харківській областях. Угода передбачає поетапну розвідку, розробку і видобуток вуглеводнів. Компанія Shell і ООО "Надра Юзівська" мають по 50% участі кожна. Shell буде оператором проекту, відповідальним за всі роботи в рамках угоди.
Угода про розділ продукції підписана строком на 50 років. Початковий етап геологічного вивчення передбачає отримання двомірних і тривимірних сейсмічних даних і буріння 15 свердловин на Юзівській ділянці. Передбачається, що це дозволить провести ефективну розвідку і оцінку існуючих покладів вуглеводнів, зокрема, оцінку потенціалу природного газу в ущільнених пісковиках Юзівської площі.
Shell на першому етапі інвестує 410 млн дол. в розробку Юзівського родовища. В цілому ж Shell вкладе в Юзівське газове родовище від 10 до 50 млрд дол. Український уряд вже до 2015 р. чекає отримати перші результати по Юзівській ділянці. За оптимістичним сценарієм компанії Shell, видобуток на Юзовській ділянці складатиме майже 20 млрд куб. м в рік. Прогнозні ресурси Юзівського газового родовища оцінюються в 2-4 трильйони кубометрів газу.
Читайте також: Shell в найближчі 3-5 років інвестує 410 млн дол. в Юзівське родовище
Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Проте вигоди від видобутку сланцевого газу дещо меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. З цим фактом вимушений був погодитися навіть прем'єр-міністр України Микола Азаров, незважаючи на те, що повністю підтримує перспективи видобутку сланцевого газу в країні через необхідність зниження енергозалежності від Росії. При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Супротивники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів. Проти методів видобутку сланцевого газу в Україні виступала партія "Свобода", а також партія "Батьківщина", яка навіть зареєструвала в парламенті відповідний законопроект, проте згодом він був відкликаний - необхідність зниження залежності від російського газу виявилася важливішою за екологічні ризики навіть в очах українських опозиціонерів.