Shell вкладе в Юзівське родовище від 10 до 50 млрд дол
Нідерландсько-британська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell вкладе в Юзівське газове родовище (Донецька область) від 10 до 50 млрд дол. Про це агентству Reuters повідомив міністр екології України Олег Проскуряков.
"Shell планує вкласти сюди 10 млрд дол. при найбільш вірогідному сценарії і більше 50 млрд дол. - при найоптимістичнішому", - сказав Проскуряков.
Сьогодні Донецька обласна рада погодила проект угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Юзівського родовища. Відповідне рішення було прийнято сьогодні на черговій сесії Донецької облради.
Читайте також: "Укргазвидобування" спільно з Shell почали буріння першої пошукової свердловини
"Якщо розвідка Юзівського родовища буде успішною, то ми зможемо видобувати кілька мільярдів куб. м газу в рік через п'ять років і 8-10 млрд куб. м газу через десять років... На своєму піку через 13-15 років щорічний видобуток може досягти 20 млрд куб. м. Це не тільки підсилить нашу енергетичну незалежність, але також істотно знизить ціни на газ", - зазначив міністр.
Прогнозні ресурси Юзівського газового родовища оцінюються в 2-4 трильйона кубометрів газу. Це площа сланцевого газу, в якому Україна бачить альтернативу дорогому російському газу.
Раніше Проскуряков говорив, що підписання угоди з Shell, Exxon Mobil і Chevron про розробку українських родовища сланцевого газу може відбутися в першому кварталі 2013 р.
Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) оцінює українські запаси сланцевого газу в 1,2 трильйона кубометрів, що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.
Читайте також: Запаси сланцевого газу в Україні оцінюються більш ніж в 7 трлн куб. м, - Азаров
Україна, для якої виробництво сланцевого газу - поки лише проект, споживає близько 60 мільярдів кубометрів газу в рік, імпортуючи 40 мільярдів з Росії за стабільно зростаючою ціною.
Зараз Україна платить Росії близько 430 дол. за 1 тис. куб м газу згідно з газовими угодами 2009 р.
Royal Dutch Shell - найбільша за ринковою вартістю в Європі нафтова компанія. Чистий прибуток британо-голландського гіганта (що доводиться на акціонерів материнської компанії) за 9 місяців 2012 р. знизився на 18% - до 19,9 млрд дол. проти відповідного показника річної давності на рівні 24,42 млрд дол.