З'їзд суддів призначив чотирьох суддів КСУ

З'їзд суддів обрав чотирьох нових членів Конституційного суду України (КСУ). Таке рішення було прийнято шляхом підрахунку голосів за результатами таємного голосування, передає кореспондент РБК-Україна.

З'їзд суддів обрав чотирьох нових членів Конституційного суду України (КСУ). Таке рішення було прийнято шляхом підрахунку голосів за результатами таємного голосування, передає кореспондент РБК-Україна.

Ними стали суддя Апеляційного суду Луганської обл. Михайло Запорожець, суддя Вищого адміністративного суду Олег Сергійчук, суддя Донецького апеляційного адмінсуду Наталя Шаптала та суддя Апеляційного суду Харківської обл. Михайло Гультай.

Раніше сьогодні З'їзд суддів звільнив чотирьох суддів КСУ, які написали заяву за власним бажанням. Зокрема це судді Іван Домбровський, В'ячеслав Джунь, Ярослава Мачужак та Анатолій Дідківський.

Також було включено в бюлетень для голосування чотири нових кандидатури на посади суддів КСУ.

Нагадаємо, 9 вересня Конституційний суд України на засіданні 9 вересня 2010 р. припинив повноваження суддів І.Домбровського, Я.Мачужак і А.Дідківського. Таке рішення прийнято у зв'язку з тим, що судді подали заяви про відставку відповідно до положень пункту 9 частини п'ятої статті 126 та статті 149 Конституції України.

І.Домбровський, Я.Мачужак і А.Дідківський були призначені суддями Конституційного суду в листопаді 2005 року VII з'їздом суддів України. Присягу склали 4 серпня 2006 р. І.Домбровський на спеціальному пленарному засіданні Конституційного суду був обраний головою КСУ (2006-2007 рр.).

Варто відзначити, І.Домбровський - в минулому секретар пленуму Верховного суду. У 2004 р. зайняв позицію про невизнання перемоги Віктора Януковича в другому турі виборів. Також він не підтримав рішення КСУ про визнання легітимності входження в коаліцію окремих депутатів. Судді Я.Мачужак і А.Дідківський також не голосували за це рішення, оскільки не брали участь у засіданні через лікарняний чи відпустку.

2 вересня КСУ ухвалив рішення про припинення повноважень судді В'ячеслава Джуня. За даними прес-служби, суддя звернувся з проханням про відставку відповідно до положень пункту 9 частини 5 статті 126 і статті 149 Конституції України (за власним бажанням). Він був призначений суддею Конституційного суду України VII з'їздом суддів України в листопаді 2005 р. Присягу склав 4 серпня 2006 р.

Відзначимо, що В.Джунь також був одним із сімох суддів, що не підписали рішення КСУ від 8 квітня відносно коаліції.

Цікаво, що 14 липня до Конституційного суду України надійшло конституційне подання 252 народних депутатів України щодо конституційності закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 р. №2222-IV. Згідно з регламентом Конституційного суду конституційне подання передано на вивчення в секретаріат суду.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся