ua en ru

Північна Корея запустила ракету з супутником

Автор: RBC.UA
Північна Корея провела запуск ракети-носія "Инха" ("Чумацький шлях") з перебувають на її борту супутником "Кванменсон-3" ("Яскрава зірка"). Про це повідомили в Міністерстві оборони Південної Кореї. Запуск, за словами представника Міністерства оборони Південної Кореї Кім Мін-Сока, відбувся о 7:39 ранку за місцевим часом (1:39 за київським часом).

Північна Корея провела запуск ракети-носія "Инха" ("Чумацький шлях") з перебувають на її борту супутником "Кванменсон-3" ("Яскрава зірка"). Про це повідомили в Міністерстві оборони Південної Кореї, передає Associated Press. Запуск, за словами представника Міністерства оборони Південної Кореї Кім Мін-Сока, відбувся о 7:39 ранку за місцевим часом (1:39 за київським часом).

Ракета дальнього радіусу дії з метеосупутником Північної Кореї розвалилася в польоті незабаром після запуску, повідомляє CNN з посиланням на американські влади.

Влада Японії повідомили, що ракета пролетіла близько хвилини, перш ніж впасти в океан, передає Reuters. Рада безпеки Японії збереться найближчим часом для обговорення запуску. Також Рада Безпеки ООН сьогодні на екстреному засіданні обговорить запуск КНДР ракети дальнього радіусу дії з метеосупутником.

Ракета була запущена з новою стартовою майданчика, розташованого в 50 км від кордону з Китаєм, радіус дії ракети досягає США.
Раніше начальник північнокорейського військового полігону, з якого планувалося здійснити запуск розповів, що супутник буде виведений на орбіту, звідки стане передавати на Землю знімки та інформацію для метеослужб. Також він дозволить КНДР контролювати природні ресурси.

Провідні світові держави вважають, що запуск супутника є прикриттям для випробування ракети далекого радіуса дії. Представники Північної Кореі наполягають на мирному характері космічної програми.

Так, глави зовнішньополітичних відомств Японії, Китаю і Південної Кореї вирішили об'єднати дипломатичні зусилля для запобігання запуску північнокорейського супутника. Також Японія заявила, що має намір збити ракету з супутником КНДР, якщо вона буде пролітати над її територією.

Сили самооборони Японії були приведені в підвищену бойову готовність. Відзначимо, що останній раз міністр оборони Японії віддавав наказ знищити північнокорейську ракету в квітні 2009 р. Проте тоді ні сама ракета КНДР, ні її фрагменти не потрапили на територію Японії.

КНДР вже двічі в своїй історії проводила ядерні випробування (в 2006 р. і в 2009 р.), а також випробували балістичну ракету дальнього радіусу дії (у 2009 р.). Шестисторонні переговори щодо ядерного роззброєння КНДР, в яких беруть участь Росія, США, Китай, Японія і Південна Корея, заморожені з 2008 р. після того, як Пхеньян випробував балістичну ракету дальнього радіусу дії (країна офіційно заявляла, що метою запуску було виведення на навколоземну орбіту супутника зв'язку). З того часу КНДР провела другі ядерні випробування і розкрила існування в країні нового заводу зі збагачення урану, обладнаного більше 1 тис. центрифуг.