ua en ru

КНДР пригрозила Заходу більш жорсткими заходами, ніж ядерне випробування

Автор: RBC.UA
Влада Північної Кореї пригрозила міжнародному співтовариству "більш жорсткими заходами", ніж проведення ядерних випробувань. За твердженням Пхеньяна, міжнародні сили, ворожі комуністичній державі, ведуть до ядерної війни, що змушує реагувати відповідно.

Влада Північної Кореї пригрозила міжнародному співтовариству "більш жорсткими заходами", ніж проведення ядерних випробувань. За твердженням Пхеньяна, міжнародні сили, ворожі комуністичній державі, ведуть до ядерної війни, що змушує реагувати відповідно.

Вчора РБ ООН пообіцяла вжити "рішучих та суворих" заходи проти Північної Кореї у випадку, якщо ця країна здійснить чергове ядерне випробування.

Напередодні КНДР, пригрозила Південній Кореї війною у випадку реалізації нею санкцій ООН. Північна Корея заявила, що повністю готова до економічних і військовим санкціям з боку США, Японії та південного сусіда. Крім того, державам, які загрожують суверенітету КНДР, буде нанесено смертельне відплата, наголошується в заяві.

Читайте також: ООН має намір вжити рішучих і суворих заходів у разі ядерного випробування Північної Кореї

Раніше повідомлялося, що влада Південної Кореї очікують, що КНДР може в будь-який момент провести третє ядерне випробування. На думку південнокорейських експертів, КНДР завершила всі необхідні приготування до запуску ядерної ракети. Випробування будуть проведені по команді північнокорейського лідера Кім Чен Ина. Уряд Південної Кореї закликає КНДР негайно припинити будь-яку підозрілу активність, інакше її чекають "серйозні наслідки".

23 січня 2013 р. КНДР пообіцяла наростити ядерний потенціал у відповідь на санкції з боку Організації Об'єднаних Націй.

Варто також зазначити, що, 12 грудня 2012 р. КНДР здійснила запуск триступеневої ракети "Инха-3" з штучним супутником Землі "Кванменсон-3". Офіційні північнокорейські ЗМІ оголосили, що ракета-носій успішно вивела на орбіту метеосупутник. КНДР заявляє, що пуск ракети був здійснений в рамках програми мирного освоєння космосу, проте західні держави вважають, що Північна Корея насправді проводить випробування балістичних ракет, здатних нести ядерний або хімічний боєзаряд.

Читайте також: КНДР знову погрожує війною Південній Кореї

Ракетно-ядерна програма КНДР стартувала в 60-х роках XX століття після того, як "великий вождь" Кім Ір Сен дізнався про готовність США під час конфлікту 1950-1953 рр.. до ядерного бомбардування Пхеньяна. У 1959 р. Північна Корея уклала договори про співробітництво в галузі мирного використання ядерної енергії з СРСР і КНР, вступила в МАГАТЕ і почала будівництво дослідницького центру в Ненбені.

Ядерні розробки, які офіційно позиціонуються Пхеньяном як частина програми мирного освоєння космосу, передбачають створення бойових ядерних зарядів і засобів їх доставки до цілей - ракет-носіїв, у тому числі і міжконтинентальних балістичних ракет, які в теорії дозволяють завдати удару по території Америки. У 1994 р. США вдалося добитися підписання рамкових угод, згідно з якими ядерна програма КНДР була законсервована. Однак у 2002 р. корейці повідомили про її відновлення, тоді ж Джордж Буш поспішив об'єднати Північну Корею з Іраком та Іраном знамениту "вісь зла", яка нібито спонсорує тероризм. У 2003 р. після того, як КНДР вийшла з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, почалися переговори щодо північнокорейської ядерної програми за участю КНР, США, Росії, Південної Кореї і Японії, але в лютому 2005 р. вони зайшли в глухий кут.

Читайте також: КНДР може провести третє ядерне випробування

У 2009 р. Пхеньян провів випробування своєї балістичної ракети, після чого ООН ввела санкції проти КНДР. Згодом Пхеньян не раз висловлював намір відновити діалог. Так, нині покійний лідер Північної Кореї Кім Чен Ір заявив про готовність повернутися до переговорів у ході візиту до Росії в серпні 2011 р. Так чи інакше, Пхеньян досі цього не зробив.