ua en ru

Сенат США схвалив кандидатуру Джона Бреннана на пост глави ЦРУ

Автор: RBC.UA
Сенат США схвалив запропоновану американським президентом Бараком Обамою кандидатуру Джона Бреннана, раніше схвалену комітетом сенату з розвідки, на пост керівника Центрального розвідувального управління.

Сенат США схвалив запропоновану американським президентом Бараком Обамою кандидатуру Джона Бреннана, раніше схвалену комітетом сенату з розвідки, на пост керівника Центрального розвідувального управління, передає Associated Press.

За Бреннана було подано 63 голоси при 34 голосах проти.

Новий глава розвідувального відомства виступає за розширення присутності ЦРУ в світі і розвиток зв'язків з розвідувальними структурами інших держав.

Попередній директор ЦРУ Девід Петреус 9 листопада 2012 добровільно покинув свій пост після скандалу, коли стало відомо про його подружній зраді.

У середу республіканці в Сенаті блокували твердження Браннана. Зокрема, сенатор-республіканець Рон Пол вдався до тактики обструкції, відомої в США як "піратство". Він виступав проти кандидатури Браннана протягом 13 годин.

Читайте також: Обама висуне на пост глави ЦРУ кандидатуру свого радника Джона Бреннана

Незгода з висуненням Бреннана республіканці пов'язують із застосуванням у зонах американських військових операцій безпілотних літаків проти підозрюваних у причетності до тероризму, зокрема, і тих, хто має громадянство США. Бреннан був одним з провідних ідеологів операцій безпілотників.

На цьому тижні міністр юстиції США Ерік Голдер заявляв, що не може виключити застосування ударів безпілотників і проти американців, яких в США підозрюють у причетності до тероризму.

57-річний Джон Овен Бреннан зараз є чільним радником Президента Барака Обами з питань боротьби з тероризмом. Зокрема, він зіграв вирішальну роль у плануванні позаминулому році рейду, в ході якого був убитий на території Пакистану лідер терористичної мережі "Аль-Каїда" Усама бен Ладен. За часів Президента Джорджа Буша-молодшого Бреннан був директором Національного протітерорістічного центру. Саме його називають автором програми використання безпілотників проти підозрюваних терористів. Він також висловлювався на захист особливо суворих, так званих "розширених", способів допитів підозрюваних у тероризмі. Цю таємну програму спеціальних методів допитів критики прирівнювали до застосування катувань.