ru ua

Сенат Франції узаконив одностатеві шлюби

Автор: RBC.UA
Верхня палата французького парламенту сьогодні, 12 квітня, проголосувала за законопроект, який дозволяє гомосексуальним парам офіційно одружуватися і усиновляти дітей, повідомляє France 24.

Верхня палата французького парламенту сьогодні, 12 квітня, проголосувала за законопроект, який дозволяє гомосексуальним парам офіційно одружуватися і усиновляти дітей, повідомляє France 24.

Читайте також: Ряд конгресменів США направив Рибаку лист із закликом відхилити "гомофобні" законопроекти

Сенат підтримав резонансний законопроект слідом за Національними зборами, де двома днями раніше його підтримали 179 депутатів. Проти виступили 157. Тоді законодавці проголосували за першу статтю законопроекту, яка свідчить, що "шлюб може укладатися між двома людьми різної або однієї і тієї ж статі".

Тепер закон знову мають затвердити Національні збори, депутати яких у травні повинні у другому читанні обговорити лише статті, до яких були внесені зміни. Потім документ буде відправлений на підпис Президенту Франсуа Олланду, після чого набуде чинності з моменту публікації в офіційному виданні Франції Journal officiel.

Таким чином, перші гомосексуальні пари зможуть зареєструвати шлюб влітку 2013 р.

Олланд у ході передвиборної кампанії обіцяв дозволити одностатеві шлюби.

Читайте також: У США деякі штати проголосували за легалізацію ЛГБТ-шлюбів і марихуани

Законопроект викликав ряд масштабних акцій протесту у Франції. Консервативна опозиція і церква рішуче заперечували проти одностатевих шлюбів та усиновлення геями дітей.

У березні в масовій демонстрації проти гомосексуальних союзів брали участь, за даними організаторів, близько 1,5 млн чол. На травень запланована нова масова акція протесту.

Франція може статтею 13-ю країною, в якій легалізовані одностатеві шлюби. Раніше шлюби секс-меншин узаконили Нідерланди, Бельгія, Канада, ПАР, Аргентина, Іспанія, Португалія, Норвегія, Швеція, Данія, Ісландія і Уругвай.