ua en ru

Сьомін: Модельний орієнтир для нас - гра збірної Іспанії

Автор: RBC.UA
Головний тренер київського "Динамо" Юрій Сьомін в інтерв'ю для сайту УЄФА розповів про кваліфікацію до Ліги Чемпіонів, стан справ в команді і про тактичні тонкощі гри.

Головний тренер київського "Динамо" Юрій Сьомін в інтерв'ю для сайту УЄФА розповів про кваліфікацію до Ліги Чемпіонів, стан справ в команді і про тактичні тонкощі гри.

Цього літа в кваліфікації Ліги чемпіонів біло-сині здолали "Фейеноорд" і менхенгладбахську "Боруссію". Втім, у заключному матчі раунду плей-офф з німецьким клубом "Динамо" ледь втримало перемогу за сумою двох зустрічей. Щось подібне вже траплялося з підопічними Сьоміна. У сезоні 2008/09 у домашній грі з ірландською "Дрогедою" доля путівки в груповий етап теж висіла на волосині. Правда, потім кияни виглядали впевнено і, хоча не вийшли з групи, в Кубку УЄФА дісталися до півфіналу.

Про кваліфікацію:

"На відбірковій стадії ціна помилки дуже дорога. У групі команда проводить шість ігор, в разі чого у неї є можливість виправитися. А у попередніх раундах кожна помилка загрожує стати фатальною. Звідси і підвищена нервозність, що заважає гравцям демонструвати їх кращі якості. Такі матчі ніколи не були і ніколи не будуть красивими.

Коли ж кваліфікація залишається позаду, футболісти скидають з себе кайдани нервозності. Так що різниця між раундом плей-офф і груповим етапом дійсно відчутна. Чого приховувати, не потрапляння в Лігу чемпіонів ставить під сумнів успіхи подальшого сезону".

Читайте також: Браун Ідейе: Нам цілком під силу пробитися в плей-офф

Про придбаних гравців:

"Завдяки підбору гравців, їх майстерності, досвіду, звичайно, кваліфікація команди стала значно вище. Я думаю, що навіть у порівнянні з згаданою ЛЧ-2008/09 ми повинні видавати більш якісні матчі, більш впевнені в плані контролю над ходом подій на полі.

Але треба ще подумати - проти кого краще грати з позиції сили, а проти кого в іншій манері. Головне наше завдання - в кожній грі боротися за результат. Ось до цього ми точно будемо готові. Команда ставить перед собою мету вийти в плей-офф і зробить для цього все. У нас немає інших планів. Зате є підстави сподіватися на краще. Тим більше, що ми повинні додати".

Про передумови до прогресу:

"Ну, по-перше, з початку сезону вже пройшло досить багато часу, команда втягнулася в ритм змагань. Покращився, збалансувався загальний рівень її готовності. А головне - в рамках того напрямку, який ми обрали для себе, "Динамо" буде додавати. Ми аналізуємо свої матчі і бачимо, що в програних поєдинках кількість передач, виконаних нашими футболістами, близька до мінімального показника. А ось у виграних вона досягає рівня команд хорошого міжнародного класу.

Я б сказав, що модельний орієнтир для нас - це гра збірної Іспанії, "Барселони". Саме вони зараз задають тон, є лідерами нового напрямку розвитку футболу. Мені здається, не помічати цього неможливо, а значить, від тенденцій розвитку гри не повинне відставати і київське "Динамо".

Щоб глядач повірив нам, необхідні перемоги, результат. І ми це розуміємо. Разом з тим я не погоджуся з тією точкою зору, що в сучасному футболі можна вирішувати великі турнірні завдання лише за рахунок переваги в атлетизмі, функціональної підготовки. Мені бачиться це дещо по-іншому.

Адже здійснювати тиск на суперника можна за рахунок володіння м'ячем, за рахунок активних пропозицій, відкривань гравців, а не тільки методом агресивного відбору. Якщо м'яч у нас - тоді ми володіємо ініціативою. Володіючи м'ячем, ми ставимо іншу команду в залежність від своїх дій. Ми - господарі положення.

В якихось матчах у нас виходить реалізувати свої задуми, але буває й протилежна картина. Тому потрібно працювати над підвищенням стабільності не тільки в кількісних показниках, що також важливо, але і в якісних. Я кажу про відсоток браку команди "Динамо", який іноді перевищує норму.

І потім, готуватися на належному рівні навчилися всі. Якщо раніше, скажімо, німецькі клуби, київське "Динамо" Валерія Лобановського дійсно випереджали інших у плані атлетичної підготовки, то сьогодні такої різниці бути вже не може - людські ресурси небезмежні, в організмі немає таких запасів, які дозволяли б вийти на новий, ще більш високий рівень підготовки.

Тому конкуренція у футболі розвивається за іншими параметрами. І підвищення рівня майстерності - той самий резерв, який на даному етапі дає можливість виходити вперед. Хосеп Гвардіола зі своїми гравцями довів це на практиці. Ну а Ліонель Мессі перевершує всіх своїм технічним оснащенням і швидкістю виконання найскладніших прийомів, яких у його арсеналі маса".

Про зміни в тренувальному процесі:

"Якщо раніше підготовка будувалася через тривалі бігові навантаження, кроси, то зараз у матчі гравець використовує більшою мірою короткі маневрені відрізки. Відповідно, у підготовці ми акцентуємо увагу на них. Щоб організм футболіста був пристосований до цієї роботи. Зрозуміло, що важливе значення набуває стартова швидкість, швидка реакція, готовність до вибухових, різких дій, спритність поводження з м'ячем, кількісний арсенал індивідуальних технічних прийомів. Ну і далі все це переходить на колективний рівень.

Взяти ту ж "Барселону". У неї просто немає виконавців, які не милять на полі. А чому? Тому що, якщо навіть у лінії оборони виявиться футболіст, не здатний швидко і грамотно почати атаку, якщо у нього не буде необхідного набору технічних навичок, команда не зможе диктувати суперникові свої умови".

Про лінію оборони:

"Тут у нас ще недостатньо креативу. Тому більше ініціативи на себе доводиться брати гравцям середньої лінії. Ось де у нас великі резерви. На щастя, Мігел Велозу набирає форму і неодмінно додасть, на підході до своїх кращих кондицій Ніко Кранчар, поступово покращує гру і Раффаел.

Я не кажу вже про Андрія Ярмоленка, який постійно виконує величезний обсяг роботи. Так, у стартових матчах сезону його ще не вистачало - чи то через усталість, чи то через недобір форми, оскільки після чемпіонату Європи йому доводилося наганяти партнерів. Ну а зараз Андрій видає вже фантастичний обсяг роботи - навіть більше, ніж могли дозволити собі такі видатні футболісти, як Ігор Бєланов або Анатолій Дем'яненко.

Можливо, ви здивуєтеся, але і за загальним обсягом бігової роботи нинішнє "Динамо" виглядає краще, ніж це було в зоряні роки команди. Сумарно ми видаємо за матч 112-115 кілометрів. Це дуже і дуже серйозний показник! При тому, що сама гра ущільнилася. Якщо раніше футболісти постійно переміщалися по всьому полю, покриваючи великі відстані, то нині події концентруються на вузьких ділянках, в умовах підвищеної щільності гравців. І тепер вже багато залежить від того, як розташовуються гравці атаки і оборони. Хто більш компактний, той найчастіше і перемагає", - підсумував фахівець.

Нагадаємо, вже завтра київське "Динамо" зіграє з ПСЖ у першому турі групового раунду Ліги Чемпіонів.