ua en ru

Семирічну дівчинку тричі підключали до апарату "штучне серце"

Автор: RBC.UA
Семирічна Ханна Еднан з Единбурга стала першою у світі людиною, яку тричі підключали до апарату "штучне серце". Подібного випадку в історії медицини не було.

Семирічна Ханна Еднан з Единбурга стала першою у світі людиною, яку тричі підключали до апарату "штучне серце". Подібного випадку в історії медицини не було, пише The Daily Mail, передає РБК.

Про неї кажуть: "Дівчинка, яка любить життя".

Дівчинка мужньо перенесла операцію з трансплантації серця в лікарні Фрімена в Ньюкаслі (Newcastle's Freeman Hospital), зараз вона почуває себе краще і успішно проходить реабілітацію. Однак причина відмови власного серця дитини для лікарів залишилася загадкою.

Батьки дівчинки сказали, що пишаються дочкою, яка зуміла подолати всі труднощі й вижити. "Ми пережили страшні моменти, нікого раніше не підключали тричі до апарату "штучне серце" і ми не знали, що може трапитися з дитиною, але з іншого боку, у нас не було іншого вибору. Ми довірилися персоналу лікарні і молилися, щоб вона вижила . Наша донька сповнена життя, любить людей, школу, гуляти в парку, незважаючи ні на що, вона завжди усміхається", - розповідає батько Ханни.

За словами батьків, вперше серце Ханни відмовило, коли їй було всього 9 місяців, але тоді воно саме відновилося. У 2008 р. стан дівчинки різко погіршився, і її привезли в лікарню Фрімена в Ньюкаслі.

Провідні кардіохірурги вражені результатом операції і захоплені силою волі маленької пацієнтки, її бажанням боротися за життя. "Вона унікальна, нікого в світі не підключали до апарата більше одного разу. Це просто фантастика", - заявив кардіохірург Річард Кірк.

За словами лікарів, цей пристрій далеко не безпечний, оскільки підвищує ризик інсульту і його, як правило, встановлюють пацієнтам лише раз і на мінімальний час.

Ханна була винятком. В очікуванні донорського серця вона перенесла підключення "механічного серця" три рази. Найжахливішим було те, що її організм виробляв антитіла, а це могло привести до миттєвого відторгнення донорського серця.

Незважаючи на величезний ризик, хірурги прийняли рішення ввести їй препарат моноклональних антитіл Eculizumab, який раніше ніколи не використовували при трансплантації. Його особливість у тому, що він блокує частину імунної системи людини, так званої системи комплементу, яка зазвичай руйнує чужорідні клітини, "позначаючи" їх для знищення іншими клітинами імунної системи.