Сім європейських банків не пройшли стрес-тести CEBS
Європейський комітет з банківського регулювання (CEBS), що базується в Лондоні, опублікував сьогодні результати стрес-тестів, які проходили практично всі великі європейські банки, передає РБК.
Як з'ясувалося, стрес-тести не пройшли 7 банків з 91. Це - німецький інвестиційний банк Hypo Real Estate, іспанські Banca Civica, Diada, Espiga, Unnim, Сajasur а також грецький Atebank. Всі вони провалили видані їм завдання. У свою чергу, всі банки Австрії, Португалії, Франції і Швеції успішно впоралися зі стрес-тестами.
Основною метою дослідження було з'ясувати, які саме банки зможуть відносно спокійно пережити погіршення стану світової економіки і фінансових ринків
Комітет з нагляду за банківським сектором Європи (CEBS) також пояснив, як саме проводив стрес-тести. Як з'ясувалося, регулятори аналізували фінансові перспективи банків виходячи з двох негативних сценаріїв.
Перший передбачає другу хвилю рецесії з економічними умовами, схожими з тими, які спостерігалися під час краху американського інвестбанку Lehman Brothers восени 2008 р. Даний сценарій моделює ситуацію, за якої економіка єврозони "просідає" в 2010 р. на 0,2%, а в 2011 р. - на 0,6%, фондовий ринок падає, підскакують короткострокові ставки міжбанківського кредитування.
Другий сценарій ще більш песимістичний: до рецесії додаються потрясіння на ринку європейських державних облігацій, вартість 5-річних держпаперів Греції обвалюється на 23%, Португалії - 14%, Ірландії - на 13%, Іспанії - на 12% (від рівнів кінця 2009 р.). При негативному сценарії з урахуванням "шоку" на ринку держоблігацій сукупні втрати 91 банку можуть досягти 258 млрд євро в 2010 р. і 307,8 млрд євро - у 2011 р.
Нагадаємо, що сумніви в здатності європейських банків пережити кризу з'явилися ще в 2008 р., Відразу після колапсу американського інвестбанку Lehman Brothers. Тоді ЄЦБ довелося вкачати мільярди доларів на європейську банківську систему, щоб уникнути її краху. Ідея провести стрес-тести банків Євросоюзу належить Банку Іспанії, який таким чином сподівався переконати інвесторів у стабільності своєї банківської системи.