ru ua

У Литві підтверджений факт існування секретної в'язниці ЦРУ США

Автор: RBC.UA
Факт існування секретної в'язниці Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США підтверджений в Литві. Вона була розташована на території стайні, передає телеканал ABC News.

Факт існування секретної в'язниці Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США підтверджений в Литві. Вона була розташована на території стайні, передає телеканал ABC News.

Секретна в'язниця ЦРУ була замаскована під школу кінного спорту і перебувала в передмісті столиці країни. Цю інформацію підтвердили чиновники з Литви.

До березня 2004 р. у будинку, розташованому в 20 км на північний схід від м.Вільнюс, розташовувалися академія кінного спорту і кафе, що належали приватним особам.

Після відповідного розпорядження колишній власник продав нерухомість американської компанії Elite, LLC. Потім протягом декількох місяців проводилася зміна об'єкту, після чого приватна литовська академія кінного спорту була переобладнана у секретну в'язницю американських спецслужб. Її відкрили у вересні того ж року.

Дозвіл на будівництво в'язниці було отримано від литовської влади в 2002 р. після того, як колишній президент США Джордж Буш пообіцяв підтримку з боку США в питанні вступу Литви в НАТО.

У 2005 р. у ЗМІ поширилася інформація про використання ЦРУ зарубіжних в'язниць, у зв'язку з чим даний об'єкт на території Литви був закритий. На момент його закриття у в'язниці перебували до восьми ув'язнених, що підозрювалися в тероризмі. Однак офіційного підтвердження існування литовської в'язниці раніше не надходило.

Секретна в'язниця ЦРУ в Литві стала останнім подібним об'єктом на території Європи. Відзначається, що аналогічна в'язниця в Польщі, ймовірно, була закрита в кінці 2003 р.

Нагадаємо, відомості про секретні в'язниці були опубліковані правозахисними організаціями ще в 2005 р. А 20 серпня американська телекомпанія ABC повідомила, що в Литві неподалік від Вільнюса розташовувалася в'язниця для підозрюваних у зв'язках з Аль-Кайєдою, яку відкрило Центральне розвідувальне управління США після подій 11 вересня 2001 р. Пізніше міністерство закордонних справ Литви спростувало інформацію, що з'явилася, однак в країні було розпочато розслідування, яким зайнялася спеціальна парламентська комісія.

Секретні в'язниці ЦРУ - це американські в'язниці за межами США, де, за інформацією влади США, утримувалися підозрювані в тероризмі.

23 січня цього року нинішній президент США Барак Обама розпорядився ліквідувати всі існуючі зарубіжні в'язниці ЦРУ. Починаючи з квітня ц.р., існування подібних об'єктів заперечується владою Америки.