ua en ru

Сьогоднішні торги в Японії закрилися зростанням індексу Nikkei на 1,18%

Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 23 серпня 2011 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,18%. Слідом за ринками акцій США позитив поширився і на країну висхідного сонця за рахунок оптимістичного настрою інвесторів, які чекають макроекономічних новин ближче до кінця тижня.

Фондові торги в Японії 23 серпня 2011 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,18%. Слідом за ринками акцій США позитив поширився і на країну висхідного сонця за рахунок оптимістичного настрою інвесторів, які чекають макроекономічних новин ближче до кінця тижня.

Зокрема, увага інвесторів зосереджена на виступі глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке, яке відбудеться 26 серпня 2011 р. Ринок чекає від ФРС конкретних кроків та подальших заходів щодо стимулювання економіки, незважаючи на те, що амеріканский Центробанк на початку місяця пообіцяв утримувати мінімальну облікову ставку протягом як мінімум двох років.

Більшість японських банків відреагувало на оптимістичні новини зростанням котирувань. Акції Sumitomo Mitsui подорожчали на 1,5%, у той час як його конкурент Mizuho відзначився менш значним підвищенням цін на папери - на 0,9%.

Також в зеленій зоні закрилися і деякі японські експортери. Побоювання інвесторів з приводу зміцнення ієни потроху відступають, що робить позитивний вплив на виробників автомобілів і електроніки. Зокрема, інтенсивним зростанням відзначився автомобілебудівний концерн Mitsubishi Motors - його акції піднялися в ціні на 3,3%, тоді як папери його конкурентів Nissan Motor і Toyota Motor подорожчали на 2,1% і 1,9% відповідно.

За підсумками вчорашніх торгів індекс Nikkei на закритті знизився на 1,04%, продемонструвавши п'ятимісячний мінімум. Побоювання інвесторів щодо уповільнення зростання американської економіки нівелювали реакцію на озвучений намір японської влади стримати зміцнення ієни. Сьогодні міністр фінансів Японії Йосіхіко Нода повідомив про плани свого відомства з боротьби зі спекуляціями на валютному ринку, що інвестори сприйняли як сигнал до майбутньої інтервенції.

На думку ряду аналітиків, навіть якщо японські регулятори зроблять інтервенцію на фінансовому ринку, вона буде мати короткостроковий ефект. Експерти вважають, що в результаті триваючого зростання курсу національної валюти японським підприємствам доведеться переглянути прогнози прибутку у бік зниження.

Акції виробника цифрових камер Canon подорожчали на 0,86%, його конкурента Nikon Inc. - знизилися в ціні на 0,7%.
Котирування автомобілебудівного концерну Toyota Motor Corp. опустилися на 1,8%, Nissan Motor Co. - на 1,5%, Honda Motor Co. - на 0,9%. Акції Hino Motors Ltd. подешевшали на 3,5% після пониження аналітиками Deutsche Bank AG інвестрейтинга виробника вантажівок. Ринкова капіталізація виробника промислових роботів Fanuc Corp., який постачає 75% своєї продукції за кордон, зменшилася на 3,2%.