ru ua

Сьогодні відбудеться вручення Нобелівських премій 2009 р.

Автор: RBC.UA
Сьогодні в Осло і Стокгольмі відбудеться урочиста церемонія вручення Нобелівської премії 2009 р.

Сьогодні в Осло і Стокгольмі відбудеться урочиста церемонія вручення Нобелівської премії 2009 р.

Дванадцять із тринадцяти лауреатів отримають престижну нагороду - почесний диплом і золоту медаль - у шведській столиці з рук короля Швеції Карла Густава XVI. Серед них: письменниця Герта Мюллер (нобелівський лауреат 2009 р. в літературі), американські вчені Елізабет Блекберн, Керол Грейдер і Джек Шостак (премія "за відкриття механізму захисту хромосом"), Венкатраману Рамакрішнану, що народився в Індії, американець Томасу Штайц й ізраїльтянка Аде Йонат (в галузі хімії).

Окрема церемонія вручення Премії миру відбудеться в Осло. Її лауреатом став Президент США Барак Обама. Його нагородять за екстраординарні зусилля у зміцненні міжнародної дипломатії і співробітництво між людьми. Рішення Нобелівського комітету про присудження премії в цій номінації саме йому викликало неоднозначну реакцію світової спільноти. Експерти визнають, що нагороду лідер США отримує "авансом".

Раніше експерти називали головними претендентами колумбійського сенатора Пьєдаде Кордоба, йорданського принца Газі бін Мухаммада, афганську правозахисницю Сіму Самар, політичного діяча Зімбабве Моргана Цвангираї, а також таких відомих політиків як Біла Клінтона, Гельмута Коля, Ніколя Саркозі та Тоні Блера.

Нагадаємо, в 2008 р. Нобелівську премію миру отримав "за 30-річну миротворчу діяльність на різних континентах" екс-президент Фінляндії Марті Ахтісаарі.

Нобелівська премія - одна з найбільш престижних міжнародних премій, що присуджується за видатні наукові дослідження, революційні винаходи, великий внесок у культуру або розвиток суспільства. Нобелівські премії засновані відповідно до заповіту Альфреда Нобеля. Сьогоднішня церемонія вручення Нобелівських премій - 108-а за рахунком. У кожній з шести нобелівських дисциплін її розмір складе 1,42 млн дол. Б.Обама пообіцяв віддати ці гроші на благодійність.