Відкрилось позачергове пленарне засідання ВР

Сьогодні в 10:00 відкрилось позачергове пленарне засідання Верховної Ради (ВР) України.

Сьогодні в 10:00 відкрилось позачергове пленарне засідання Верховної Ради (ВР) України.

Раніше, зважаючи на парламентську практику скликання позачергових пленарних засідань, у ВР була зареєстрована ініціатива 163 народних депутатів фракції Партії регіонів і 151 народного депутата фракції Блоку Юлії Тимошенко, яка співвідноситься з вимогами частини другої статті 83 Конституції України.

Згідно з порядком денним, ВР розгляне проект бюджету на 2010 р. Доповідатиме в.о. міністра фінансів України Ігор Уманський. Також парламентарі планують заслухати звіт Кабміну України про протидію поширенню епідемії грипу/ГРВІ в Україні.

Крім того, парламентарі планують розглянути зміни до законів України про міліцію; про оперативно-розшукову діяльність; про загальнообов'язкове пенсійне страхування. Також парламентарі у другому читанні розглянуть проект закону щодо державної підтримки літакобудівної промисловості.

Депутати розглянуть для включення до порядку денного питання щодо схвалення рішення Президента України про направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні оперативної підтримки місії ООН у Кот-д'Івуарі.

Нардепи планують розглянути проект постанови щодо звільнення Анатолія Писаренка з посади члена ЦВК у зв'язку з досягненням 65-річного віку.

Також парламентарі мають розглянути для включення до порядку денного проект закону про внесення змін до закону України про вибори Президента України.

За інформацією прес-служби парламенту, ВР завтра, 14 січня, також збереться на позачергове засідання.

Учора на прес-конференції Володимир Литвин заявив, що позачергова сесія ВР може бути продовжена до 14 січня, оскільки, Партія регіонів запропонувала винести на порядок денний більше 60 питань, а БЮТ - питання про голосування вдома. У той же час спікер відзначив, що направив необхідні документи юристам для того, щоб вони вивчили можливість продовжити позачергову сесію ВР 14 січня.

Раніше вчора прес-служба парламентської фракції БЮТ повідомила з посиланням на першого заступника голови фракції Андрія Кожем'якіна, що фракція БЮТ ініціює скликання позачергової сесії Верховної Ради на 14 січня 2010 р. За його словами, "позачергове засідання, яке скликала ПР, - це фарс і дармове виборче шоу. Адже до порядку денного було внесено понад 70 питань, які не є актуальними і які не можна вирішити протягом одного дня ". А.Кожемякін сказав, що фракція візьме участь у засіданні парламенту 13 січня. Також він відзначив, що, фракція БЮТ вже ініціювала скликання позачергової сесії на четвер, 14 січня, коли і буде розглянуто законопроект, покликаний чітко регламентувати процедуру голосування виїзними урнами та внесення виборців до виборчих списків.

Тим часом, на думку В.Литвина, навіть у разі прийняття відповідних змін до закону про вибори Президента України цей документ не набуде чинності до першого туру виборів через процедурны моменти і конституційне право глави держави розглядати його протягом 15 днів.

Законопроект № 5509 "Про внесення змін до закону України" Про вибори Президента України "(щодо недопущення спотворення волевиявлення виборців)" був внесений на розгляд парламенту народним депутатом від БЮТ Валерієм Писаренком, і зареєстрований у ВР 11 січня 2009.

Ним пропонується удосконалити норми внесення змін до попереднього списку виборців, обмежити права дільничних виборчих комісій під час внесення змін в уточнений список виборців. Також документом передбачається покласти на громадян, що звертаються до дільничних виборчих комісій з проханням проголосувати за місцем свого перебування, обов'язок одночасно з відповідною письмовою заявою подавати визначений законом документ, що підтверджує неможливість прибути до приміщення для голосування за станом здоров'я. І встановити, що скарги, які надійшли до виборчих комісій в день голосування, розглядаються не пізніше, ніж наступного дня після дня голосування.

4 січня ц.р. ЦВК ухвалила рішення, згідно з яким для голосування за межами виборчої дільниці виборець не повинен надавати документ, що підтверджує, що він не може пересуватися самостійно.

Прем'єр-міністр України, кандидат у Президенти України Юлія Тимошенко заявила в той же день, що має намір оскаржити це рішення в суді.

8 січня 2010 р. Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Ю.Тимошенко про визнання незаконними окремих положень роз'яснень ЦВК про голосування на дому та внесення до списків для голосування виборців в день виборів. Це рішення Ю.Тимошенко оскаржила у Вищому адміністративному суді.

Вибори Президента України відбудуться в неділю, 17 січня 2010 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся