Сьогодні останній день агітації кандидатів на пост Президента України

Відповідно до законодавства, в Україні сьогодні, 5 лютого, останній день агітації перед другим туром виборів Президента України. Опівночі з 5 на 6 лютого вступає в силу заборона на передвиборчу агітацію.

Відповідно до законодавства, в Україні сьогодні, 5 лютого, останній день агітації перед другим туром виборів Президента України. Опівночі з 5 на 6 лютого вступає в силу заборона на передвиборчу агітацію.

Останній день передвиборчої кампанії кандидати на пост глави держави Юлія Тимошенко і Віктор Янукович використовують для агітації на телебаченні. Зокрема, В.Янукович виступить на телеканалі Інтер, а Ю.Тимошенко - в ефірі телеканалу ICTV.

Увечері на українців чекають концерти від кандидатів на пост глави держави. В 18:00 за участю Ю.Тимошенко відбудеться "молитва за Україну" християнських церков України на Софійській площі Києва. В цей же час на Михайлівській площі, розпочнеться концерт на підтримку кандидата на пост Президента В.Януковича.

Вільний день напередодні виборів дається виборцям для того, щоб добре обміркувати, за кого віддати свій голос.

Відзначимо, згідно із законом "Про вибори президента України", передвиборча агітація завершується в останню п'ятницю перед днем виборів. Таким чином, після півночі повинна бути знята вся зовнішня реклама на всій території країни, припинено трансляцію агітаційних матеріалів на радіо і телебаченні, а також заборонено її розміщення в друкованих ЗМІ, і розповсюдження будь-якої рекламної продукції.

Разом з тим, до передвиборної агітації не відносяться офіційні повідомлення в період виборчого процесу (без коментарів, які можуть носити агітаційний характер, а також відео-, аудіозаписи, кінозйомки, фотоілюстраціъ) про дії кандидатів на пост Президента України, пов'язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією України або законами України.

Агітація за або проти кандидата в Президенти напередодні або в день виборів є порушенням закону і тягне за собою адміністративну відповідальність. Органи, що здійснюють контроль за дотриманням виборчого законодавства (ЦВК, Міністерство юстиції, прокуратура і т.д.) будуть мати всі підстави для притягнення осіб, винних у протиправній передвиборчій агітації, до відповідальності.

Нагадаємо, що перший тур виборів відбувся 17 січня. За підсумками його, лідер Партії регіонів Віктор Янукович набрав 35,32% голосів, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко - 25,05%.

Другий тур виборів відбудеться 7 лютого. Громадяни України зможуть проголосувати на виборчих дільницях з 08:00 до 20:00. Лише після закриття виборчих дільниць можливо оголошення результатів екзит-полів, які збираються проводити в день голосування кілька соціологічних служб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся