ru ua

Сьогодні Янукович зустрінеться з Путіним

Автор: RBC.UA
Сьогодні відбудеться офіційний візит Президента Російської Федерації (РФ) Володимира Путіна в Україну, в ході якого він зустрінеться зі своїм колегою українським Президентом Віктором Януковичем.

Сьогодні відбудеться офіційний візит Президента Російської Федерації (РФ) Володимира Путіна в Україну, в ході якого він зустрінеться зі своїм колегою українським Президентом Віктором Януковичем.

Під головуванням Президента України Віктора Януковича та Президента Російської Федерації Володимира Путіна сьогодні, 12 липня, відбудеться п'яте засідання українсько-російської міждержавної комісії.

На засіданні планується розгляд широкого кола питань. Лідери двох держав мають розглянути тематику двосторонньої взаємодії у використанні мирного атома, перспективні проекти в освоєнні космосу, прогрес у переговорах по Азово-Керченського врегулюванню, питання розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту РФ на території України тощо.

У той же час, напередодні помічник Президента Росії Юрій Ушаков заявив, що в ході візиту Президента РФ в Україну 12 липня 2012 р. не планується підписувати документи в газовій сфері. "Газова тема, природно, буде обговорюватися, але документи не підготовлені, і навряд чи вдасться їх погодити за час, який залишився", - сказав він.

За словами Ушакова, Путін візьме участь у засіданні російсько-української міждержавної комісії, а перед цим проведе окрему зустріч з Президентом України Віктором Януковичем. Помічник голови РФ зазначив, що Москва і Київ продовжують працювати над формуванням правової бази у газовій сфері. За його словами, Президенти двох країн обговорять можливості і перспективи вирішення цього стратегічного завдання найближчим часом в світлі підготовки нового масштабного договору про розширення співпраці в газовій сфері, а також виконання домовленості між "Газпромом" і "Нафтогазом України" про спільне освоєння структури Палласа на шельфі Чорного моря.

Ушаков додав, що під час зустрічі Президенти можуть зачепити будь-які питання, в тому числі найчутливіші, і не виключив, що "в тій чи тій мірі" буде обговорена ситуація навколо колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Також, за його словами, лідери двох держав докладно розглянуть тематику двосторонньої взаємодії у використанні мирного атома, обговорять перспективні проекти в освоєнні космосу, розглянуть прогрес у переговорах по Азово-Керченського врегулюванню та обговорять питання розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Він додав, що значне місце на зустрічі буде відведено питанням економічного співробітництва на просторі СНД. За його словами, за підсумками засідання комісії буде підписано ряд документів, зокрема міжурядову угоду про взаємодію при попередженні надзвичайних ситуацій, меморандум про співробітництво в боротьбі з тероризмом, угоду про співробітництво в галузі авіапошуку і рятування. Також будуть підписані угоди між "Росатомом" і Міністерством енергетики України, угода про взаємодію між Міністерствами освіти і науки РФ і України, а також меморандум про взаєморозуміння між Міністерствами економічного розвитку двох країн і ряд інших документів.

Нагадаємо, раніше ЗМІ з посиланням на джерело в Адміністрації Президента України повідомляли, що домовитися про зміну газової угоди перед п'ятим засіданням українсько-російської міждержавної комісії Україні так і не вдалося. При цьому нещодавно перші особи країни анонсували "певне просування" в газових переговорах в Ялті. Заява прем'єра Миколи Азарова про поступ у перемовинах пролунала через кілька днів після того, як у "Газпромі" заявили, що ціна на російський газ для України може бути знижена тільки на підставі міжурядових домовленостей. При цьому голова "Газпрому" повідомив, що на сьогодні підстав для перегляду цін немає, і переговори про перегляд цін "Газпромом" не ведуться. Найгострішим "предметом відкритого обговорення" найближчим часом, за словами Міллера, залишатиметься питання закачування газу в ПГС України.

Крім того, каменем спотикання у відносинах "Газпрому" і "Нафтогазу" стало скорочення заявки України на російський газ. Нагадаємо, Кабмін України вже затвердив газовий баланс країни на 2012 р., передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, порівняно з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Голова Міненерговугілля Юрій Бойко заявив, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву. "Газпром" також не виключає судових розглядів з Україною в разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу.

Як відомо, Україна домагається перегляду ціни на газ уже тривалий час, але останнім часом це питання не піднімалося на двосторонніх зустрічах перших осіб України та Росії, зокрема, на переговорах прем'єрів двох країн Миколи Азарова та Дмитра Медведєва. Не вийшло про це з Медведєвим поговорити і у Президента Віктора Януковича.

Відзначимо, в Національній акціонерній компанії (НАК) "Нафтогаз України" прогнозують, що в IV кварталі 2012 р. ціна на імпортований за контрактами з Російською Федерацією газ знизиться до 417 дол. США за 1 тис. куб. м. Нагадаємо, в першому кварталі ц. р. ціна газу становила 416 дол./тис. куб. м. Ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. виросла на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м. У держбюджеті на цей рік закладена ціна російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м.

Варто зазначити, що на початку червня ц.р. Президент Російської Федерації Володимир Путін затвердив склад російської частини російсько-української міждержавної комісії. Згідно з документом, Путін очолив російську частину міждержавної комісії. Заступником голови призначено прем'єр-міністра РФ Медведєва, секретарем - керівник адміністрації Президента Сергій Іванов. Раніше Президент України Віктор Янукович указом № 364/2012 затвердив склад української частини українсько-російської міждержавної комісії. Зокрема, головою комісії обрано Віктора Януковича, заступником голови - прем'єр-міністра України Миколу Азарова.

Як повідомлялося раніше, 19-20 березня ц.р. Віктор Янукович за офіційним запрошенням тоді ще Президента РФ Дмитра Медведєва здійснив візит до РФ. У ході візиту Янукович, зокрема, брав участь у засіданні міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС), в якому Україна має статус спостерігача з травня 2002 р.